Sunday, November 17, 2019
» Rules

» Player Waiver

» Game Stats Updates

» Player Search

» Suspensions

» Game Feedback

» Adrenalin Discount

» Ref/Time Keeper Interest

» Team Registration

» Discover Hockey

» Better Hockey

» Draft Tournament

» Arenas

» Contact

» Facebook

» NCHL Edmonton

» NCHL Grande Prairie

» NCHL Richmond

» Spare Goalies/Players

» Officials Forms

» Officials Login

 
What is your favourite NCHL facility?
Bowness
Brentwood
Cardel Rec South
Corral
Crowchild Twin
Crowfoot
East Calgary Twin
Flames Community
Jack Setters
Lake Bonavista
Max Bell
Mount Pleasant
Olympic Oval
Rocky Ridge
Rose Kohn
SAIT
Scott Seaman
Springbank
Trico
Vivo
West Hillhurst

 
Untitled Document
Search By Name:
Players By Last Name
A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z

No
Player Name
Pos
Team
2
Davis Wajda
S
Chooches   Chooches
Tier II - Division 3 (South)
5
Gordon Waldner
S
Ice Hawks   Ice Hawks
Tier I - Division 2
6
Jonathan Waldner
S
Ice Hawks   Ice Hawks
Tier I - Division 2
8
Tim Waldner
S
Ice Hawks   Ice Hawks
Tier I - Division 2
11
Jeff Walker
S
Hosers VIII   Hosers VIII
Tier III - Division 7 (South)
12
Mark Walker
G
Timbits of Doom   Timbits of Doom
Tier III - Division 6 (South)
13
Mark Walker
G
All Blacks   All Blacks
Tier II - Division 4 (South)
14
Ryan Walker
S
Black Mambas   Black Mambas
Tier III - Division 5 (South)
15
Jeremy Walls
G
  Team RamRod
Tier III - Division 6 (South)
16
Ryan Walsh
G
Imperials   Imperials
Tier II - Division 4 (South)
17
Ryan Walsh
S
Rice Kings   Rice Kings
Tier III - Division 7 (North)
18
Ryan Walsh
G
Rice Kings   Rice Kings
Tier III - Division 7 (North)
19
Ryan Walsh (G)
G
Rice Kings II   Rice Kings II
Tier IV - Division 9 (North)
20
Rheon Walters
S
Backdoor Bandits   Backdoor Bandits
Tier III - Division 5 (North)
22
David Wandler
G
Pork-Chop Express   Pork-Chop Express
Tier IV - Division 9 (South)
24
Chris  Ward
G
Ice Cobras   Ice Cobras
Tier IV - Division 9 (South)
25
Christine Ward
S
Ice Holes   Ice Holes
Tier IV - Division 9 (North)
26
Jeff Ward
G
C-Hawks   C-Hawks
Tier IV - Division 8 (North)
28
Austin Warkentin
S
Hounds II   Hounds II
Tier I - Division 2
29
Carson Warkentin
S
Hounds II   Hounds II
Tier I - Division 2
31
Dan Warkentin
S
Hounds II   Hounds II
Tier I - Division 2
32
Brett Warren
G
Hounds II   Hounds II
Tier I - Division 2
33
Louise Warren
S
Rhinos   Rhinos
Tier III - Division 5 (North)
34
Rob Warren
S
Snake Plisskin   Snake Plisskin
Tier III - Division 7 (North)
35
Mitchell Wasson
S
Pork-Chop Express   Pork-Chop Express
Tier IV - Division 9 (South)
36
Seth Wasylycia
S
Ice Hawks   Ice Hawks
Tier I - Division 2
37
Mike Wasylyshen
S
Velocity   Velocity
Tier IV - Division 8 (South)
38
Mike Wasylyshen
S
  Velocity 2.0
Tier III - Division 6 (South)
39
Terry Watmough
S
Lightning   Lightning
Tier III - Division 7 (South)
40
Andrew Watson
S
Grateful Puckheads   Grateful Puckheads
Tier III - Division 5 (South)
42
Devin Watson
S
Hosers III   Hosers III
Tier II - Division 3 (South)
43
Perry  Watson
S
Hosers   Hosers
Tier II - Division 4 (South)
44
Perry Watson
S
Barn Burners   Barn Burners
Tier II - Division 3 (North)
45
Tom Watson
  Velocity 2.0
Tier III - Division 6 (South)
46
Perry Watson (C)
C
Hosers III   Hosers III
Tier II - Division 3 (South)
48
Matt Wearing
G
  Band of Brothers
Tier III - Division 7 (North)
49
Mark Weatherburn
Hosers VI   Hosers VI
Tier III - Division 5 (South)
50
Mark Weatherburn
S
  Joses
Tier II - Division 3 (South)
52
Daylan Webb
S
Blues   Blues
Tier III - Division 6 (South)
53
Garrett Webb
G
Crown Royals HC   Crown Royals HC
Tier III - Division 7 (South)
54
David Webb (A)
D
Jim-Bows Snipers   Jim-Bows Snipers
Tier III - Division 5 (North)
55
Ron Wegerink
G
Velocity   Velocity
Tier IV - Division 8 (South)
56
Stanley Wei
S
Myoclonic Jerks   Myoclonic Jerks
Tier III - Division 5 (North)
57
Ashley Weins
Hosers   Hosers
Tier II - Division 4 (South)
58
Michael Weiss
G
C-Hawks   C-Hawks
Tier IV - Division 8 (North)
59
Michael Weiss
G
  Independents
Tier III - Division 7 (North)
60
Michael Weiss
S
  Independents
Tier III - Division 7 (North)
61
Jason Welland
S
Crown Royals HC   Crown Royals HC
Tier III - Division 7 (South)
62
Jason Welland
S
Mighty Donkeys   Mighty Donkeys
Tier IV - Division 8 (South)
64
Leslie Wells
S
Beers   Beers
Tier IV - Division 8 (North)
65
Leslie Wells
D
Punishers   Punishers
Tier IV - Division 9 (North)
66
Tracey  Wells
S
Navy Seals   Navy Seals
Tier IV - Division 9 (North)
67
Kelton  Welsh
G
Backdoor Bandits   Backdoor Bandits
Tier III - Division 5 (North)
68
Nolan Welwood
S
Jayz   Jayz
Tier IV - Division 8 (South)
69
William Weng
S
Bad Mother Puckers   Bad Mother Puckers
Tier IV - Division 9 (South)
72
Nathan Wettlaufer
Crown Royals HC   Crown Royals HC
Tier III - Division 7 (South)
73
Nathan Wettlaufer
S
Mighty Donkeys   Mighty Donkeys
Tier IV - Division 8 (South)
76
Trevor Whalley
S
Ron Burgundys   Ron Burgundys
Tier III - Division 7 (North)
78
Derek Wheatley
S
  Band of Brothers
Tier III - Division 7 (North)
81
Al White
D
Ice Pirates   Ice Pirates
Tier II - Division 4 (South)
82
Clint White
F
Buzzards   Buzzards
Tier III - Division 7 (South)
83
Darcy White
C
Ice Cobras   Ice Cobras
Tier IV - Division 9 (South)
84
Keaton White
S
Imperials   Imperials
Tier II - Division 4 (South)
85
Mat White
S
Calgary Eagles   Calgary Eagles
Tier IV - Division 9 (South)
86
Matt White
  Team 2
Discover Hockey (Summer)
87
Mike Whorms
S
Rhinos   Rhinos
Tier III - Division 5 (North)
88
Dominic Widdifield
S
Trigons   Trigons
Tier III - Division 5 (South)
89
Mark Wiebe
S
Les Habitants   Les Habitants
Tier I - Division 2
90
Tyler Wiebe
S
Replacements   Replacements
Tier III - Division 5 (South)
91
Ashley Wiens
S
Barn Burners   Barn Burners
Tier II - Division 3 (North)
92
Ashley Wiens
G
Punishers   Punishers
Tier IV - Division 9 (North)
93
Ashley Wiens
S
Crown Royals HC   Crown Royals HC
Tier III - Division 7 (South)
94
Ashley Wiens
Mighty Donkeys   Mighty Donkeys
Tier IV - Division 8 (South)
95
Ashley Wiens
G
Mighty Donkeys   Mighty Donkeys
Tier IV - Division 8 (South)
96
Chad Wignes
S
Barn Burners   Barn Burners
Tier II - Division 3 (North)
97
Spencer Wik (A)
F
Nuclear Winter   Nuclear Winter
Tier III - Division 6 (South)
99
Aaron Wildman
S
Wolverines   Wolverines
Tier II - Division 3 (North)
100
Andrew Wilkens
S
Lumberjacked   Lumberjacked
Tier IV - Division 9 (North)
101
Andy Wilkie
S
Wolverines   Wolverines
Tier II - Division 3 (North)
102
Trevor Wilkie
S
Grateful Puckheads   Grateful Puckheads
Tier III - Division 5 (South)
103
Dustin Wilkie (C)
S
Inglourious Basterds   Inglourious Basterds
Tier IV - Division 9 (South)
104
Andrew Wilkins
G
Hounds II   Hounds II
Tier I - Division 2
105
Chris Wilkins
S
Wolverines   Wolverines
Tier II - Division 3 (North)
106
Brad Williams
S
Nuclear Winter   Nuclear Winter
Tier III - Division 6 (South)
107
Griffin  Williams
S
Backdoor Bandits   Backdoor Bandits
Tier III - Division 5 (North)
110
Parker Williams
S
Hosers III   Hosers III
Tier II - Division 3 (South)
111
Sam Willicome
G
Thundercats   Thundercats
Tier II - Division 3 (South)
113
Brad Wilson
G
Hosers VIII   Hosers VIII
Tier III - Division 7 (South)
114
Brad Wilson
S
Hosers VIII   Hosers VIII
Tier III - Division 7 (South)
115
Chris Wilson
S
Grateful Puckheads   Grateful Puckheads
Tier III - Division 5 (South)
116
Chris Wilson
S
Calgary Eagles   Calgary Eagles
Tier IV - Division 9 (South)
118
Keith Wilson
S
Bad Mother Puckers   Bad Mother Puckers
Tier IV - Division 9 (South)
119
Mark Wilson
S
EH Team   EH Team
Tier III - Division 6 (South)
120
Mark Wilson
S
Ron Burgundys   Ron Burgundys
Tier III - Division 7 (North)
121
Moose (Brigham) Wilson
S
Hosers VIII   Hosers VIII
Tier III - Division 7 (South)
122
RICHARD  WILSON
S
RSL Superheat   RSL Superheat
Tier II - Division 3 (South)
123
Richard  Wilson
S
RSL Sublimators   RSL Sublimators
Tier II - Division 3 (North)
124
Rick Wilson
S
Hosers VIII   Hosers VIII
Tier III - Division 7 (South)
125
Truman  Wilson
G
Hosers VIII   Hosers VIII
Tier III - Division 7 (South)
126
Truman Wilson
S
Hosers VIII   Hosers VIII
Tier III - Division 7 (South)
128
Josh Windley
S
  Sexy Sloths
Tier I - Division 2
129
Ashley Wines
Lumberjacked   Lumberjacked
Tier IV - Division 9 (North)
130
Cody Winn
S
Bad Mother Puckers   Bad Mother Puckers
Tier IV - Division 9 (South)
131
Kyle Winter
All Blacks   All Blacks
Tier II - Division 4 (South)
133
Nolan Wirsche
S
Ron Burgundys   Ron Burgundys
Tier III - Division 7 (North)
134
Chris Witherley
S
Blues   Blues
Tier III - Division 6 (South)
135
Ben Witmer
G
Wolverines   Wolverines
Tier II - Division 3 (North)
136
Jordan Witzel
S
Grateful Puckheads   Grateful Puckheads
Tier III - Division 5 (South)
137
Daniel Wolfe
S
Bad Mother Puckers   Bad Mother Puckers
Tier IV - Division 9 (South)
138
Justin Wolfe
G
Inglourious Basterds   Inglourious Basterds
Tier IV - Division 9 (South)
139
Justin Wolfe
G
Offsiders   Offsiders
Tier IV - Division 8 (South)
141
Karl Wolk
S
  Dips and Rips
Tier II - Division 3 (North)
142
David Wollman
S
Ice Hawks   Ice Hawks
Tier I - Division 2
144
Christopher Wollmann
LW
Ice Hawks   Ice Hawks
Tier I - Division 2
147
Davin Wollmann
S
Ice Hawks   Ice Hawks
Tier I - Division 2
148
Blake Wong
S
Puck Buddies   Puck Buddies
Tier III - Division 5 (North)
150
Darren Wong
S
EH Team   EH Team
Tier III - Division 6 (South)
151
Duane Wong
S
EH Team   EH Team
Tier III - Division 6 (South)
153
Lawrence Wong
G
Trollface   Trollface
Tier IV - Division 8 (North)
154
Lawrence Wong
Trollface   Trollface
Tier IV - Division 8 (North)
155
Lawrence Wong
S
Myoclonic Jerks   Myoclonic Jerks
Tier III - Division 5 (North)
156
Neil Wong
S
Puck Buddies   Puck Buddies
Tier III - Division 5 (North)
159
Robbie  Wong
S
C-Hawks   C-Hawks
Tier IV - Division 8 (North)
160
Gord Wong (C)
S
EH Team   EH Team
Tier III - Division 6 (South)
162
Dave Wood
S
Offsiders   Offsiders
Tier IV - Division 8 (South)
163
Dave Wood
S
Offsiders   Offsiders
Tier IV - Division 8 (South)
164
Ira Wood
S
Ron Burgundys   Ron Burgundys
Tier III - Division 7 (North)
165
Curt Woodhall
S
Team Carlos   Team Carlos
Tier III - Division 5 (South)
166
Tommy Woodland
G
Trigons   Trigons
Tier III - Division 5 (South)
167
Tommy Woodland
S
Trigons   Trigons
Tier III - Division 5 (South)
168
Tayden Woods
F
  Sexy Sloths
Tier I - Division 2
169
Drew Woolsey
S
Black Mambas   Black Mambas
Tier III - Division 5 (South)
170
Jordan Woolsey
S
Black Mambas   Black Mambas
Tier III - Division 5 (South)
171
Alex Works
S
  Team RamRod
Tier III - Division 6 (South)
174
Sean Worthington
S
  One Man Wolf Pack HC
Tier III - Division 5 (North)
175
Chad Wright
S
Blues   Blues
Tier III - Division 6 (South)
176
Colin Wright
F
Generals   Generals
Tier IV - Division 8 (North)
177
Cory Wright
S
Calgary Eagles   Calgary Eagles
Tier IV - Division 9 (South)
178
Victor Wright
S
Hosers VI   Hosers VI
Tier III - Division 5 (South)
179
Victor Wright
S
  Joses
Tier II - Division 3 (South)
180
Ryan Wright (C)
S
Blues   Blues
Tier III - Division 6 (South)
182
Phil Wu
S
Trollface   Trollface
Tier IV - Division 8 (North)
184
Andrew Wytsma
G
Ducks   Ducks
Tier IV - Division 9 (North)



View this page in printer friendly format.


Tier I - Division 2
at
10:00 PM  -   LBC
at
10:30 PM  -   JSA
at
10:30 PM  -   SSS

Tier II - Division 3 (North)
No Games Scheduled

Tier II - Division 3 (South)
at
9:00 PM  -   JSA
at
10:15 PM  -   TRW

Tier II - Division 4 (South)
at
9:45 PM  -   SF1
at
10:15 PM  -   FCB

Tier II - Division 5 (North)
No Games Scheduled

Tier II - Division 5 (South)
No Games Scheduled

Tier III - Division 6 (South)
No Games Scheduled

Tier III - Division 7 (North)
No Games Scheduled

Tier III - Division 7 (South)
at
8:45 PM  -   FCB
at
10:00 PM  -   ETR

Tier III - Division 8 (North)
at
10:15 PM  -   SAIT
at
10:30 PM  -   BOW

Tier III - Division 8 (South)
at
9:00 PM  -   SSS

Tier IV - Division 9 (North)
at
10:00 PM  -   CRO

Tier IV - Division 9 (South)
No Games Scheduled

Tier IV - Division 10 (North)
at
9:15 PM  -   WEH
at
10:45 PM  -   WEH

Tier IV - Division 10 (South)
No Games Scheduled

Discover Hockey (Fall)
No Games Scheduled



| Rules | Player Waiver | Game Stats Updates | Player Search | Suspensions | Game Feedback | Adrenalin Discount | Ref/Time Keeper Interest | Team Registration | Discover Hockey | Better Hockey | Draft Tournament | Arenas | Contact | Facebook | NCHL Edmonton | NCHL Grande Prairie | NCHL Richmond | Spare Goalies/Players | Officials Forms | Officials Login |

All content contained on this website is copyright © 2019 Sportzone Internet Services and NCHL
Website Design and Development by Sportzone's Sports League Software