Tuesday, November 12, 2019
» Rules

» Player Waiver

» Game Stats Updates

» Player Search

» Suspensions

» Game Feedback

» Adrenalin Discount

» Ref/Time Keeper Interest

» Team Registration

» Discover Hockey

» Better Hockey

» Draft Tournament

» Arenas

» Contact

» Facebook

» NCHL Edmonton

» NCHL Grande Prairie

» NCHL Richmond

» Spare Goalies/Players

» Officials Forms

» Officials Login

 
What is your favourite NCHL facility?
Bowness
Brentwood
Cardel Rec South
Corral
Crowchild Twin
Crowfoot
East Calgary Twin
Flames Community
Jack Setters
Lake Bonavista
Max Bell
Mount Pleasant
Olympic Oval
Rocky Ridge
Rose Kohn
SAIT
Scott Seaman
Springbank
Trico
Vivo
West Hillhurst

 
Untitled Document
Search By Name:
Players By Last Name
A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z

No
Player Name
Pos
Team
3
Sage  Tai
S
Chooches   Chooches
Tier II - Division 3 (South)
6
Darren Tallas
Rhinos   Rhinos
Tier III - Division 5 (North)
7
Karl Tam
S
Trollface   Trollface
Tier IV - Division 8 (North)
8
Mike Tam
S
Trollface   Trollface
Tier IV - Division 8 (North)
9
Mike Tam
S
Black Mambas   Black Mambas
Tier III - Division 5 (South)
10
Kevin Tan
S
Puck Buddies   Puck Buddies
Tier III - Division 5 (North)
11
Alex Tang
S
Trollface   Trollface
Tier IV - Division 8 (North)
12
Brian Tang
S
Trollface   Trollface
Tier IV - Division 8 (North)
13
Brian Tang
S
Puck Buddies   Puck Buddies
Tier III - Division 5 (North)
14
Howard Tang
S
Pork-Chop Express   Pork-Chop Express
Tier IV - Division 9 (South)
15
Howard Tang
S
Calgary Eagles   Calgary Eagles
Tier IV - Division 9 (South)
16
Ivy Tang
S
Trollface   Trollface
Tier IV - Division 8 (North)
17
Sam Thanh Han Tang
S
Trollface   Trollface
Tier IV - Division 8 (North)
18
Tony Tang
S
Velocity   Velocity
Tier IV - Division 8 (South)
19
Tony Tang
S
Bad Mother Puckers   Bad Mother Puckers
Tier IV - Division 9 (South)
20
Kyle Tangeny
Hosers III   Hosers III
Tier II - Division 3 (South)
21
Kyle Tanguay
S
Hosers   Hosers
Tier II - Division 4 (South)
24
Kyle Tansey
S
Mighty Donkeys   Mighty Donkeys
Tier IV - Division 8 (South)
25
Kyle Tansey
S
Mighty Donkeys   Mighty Donkeys
Tier IV - Division 8 (South)
26
Miles  Tautscher
S
  Mustangs
Tier III - Division 5 (North)
27
Andrew Taylor
S
Plum Sauce Kittens   Plum Sauce Kittens
Tier III - Division 7 (North)
28
Andrew Taylor
S
Mighty Donkeys   Mighty Donkeys
Tier IV - Division 8 (South)
29
Carson Taylor
S
Thundercats   Thundercats
Tier II - Division 3 (South)
31
Dave  Taylor
S
Rhinos   Rhinos
Tier III - Division 5 (North)
36
Jonathan Tekrony
S
C-Hawks   C-Hawks
Tier IV - Division 8 (North)
37
Chris Tepe
S
  DH Lime Green
Discover Hockey (Summer)
38
Curtis Termeer
S
Velocity   Velocity
Tier IV - Division 8 (South)
39
Curtis Termeer
S
  Velocity 2.0
Tier III - Division 6 (South)
40
Justin Terroux
S
Inglourious Basterds   Inglourious Basterds
Tier IV - Division 9 (South)
43
Ted Thiessen
F
Mid Ice Crisis   Mid Ice Crisis
Tier IV - Division 9 (South)
44
Austin Thomas
S
Lumberjacked   Lumberjacked
Tier IV - Division 9 (North)
45
Cam Thompson
S
Rhinos   Rhinos
Tier III - Division 5 (North)
46
Dave Thompson
G
  Velocity 2.0
Tier III - Division 6 (South)
47
David Thompson
S
Mighty Donkeys   Mighty Donkeys
Tier IV - Division 8 (South)
48
Joey Thompson
S
Mad Flails   Mad Flails
Tier IV - Division 9 (South)
50
Cam Thomson
S
Rhinos   Rhinos
Tier III - Division 5 (North)
51
David Thomson
S
Atomic Bombers   Atomic Bombers
Tier IV - Division 8 (North)
52
David Thomson
S
Hosers VIII   Hosers VIII
Tier III - Division 7 (South)
53
Evan  Thorogood
S
Hosers VI   Hosers VI
Tier III - Division 5 (South)
54
Evan Thorogood
S
Bad Mother Puckers   Bad Mother Puckers
Tier IV - Division 9 (South)
55
Cole Thorsteinson
S
Black Mambas   Black Mambas
Tier III - Division 5 (South)
56
Trenton Thys
S
Blues   Blues
Tier III - Division 6 (South)
57
Neil Tichkowsky
S
Snake Plisskin   Snake Plisskin
Tier III - Division 7 (North)
59
Joel Tiedemann
S
Myoclonic Jerks   Myoclonic Jerks
Tier III - Division 5 (North)
60
Andrew Tiffany
S
  Dips and Rips
Tier II - Division 3 (North)
61
Patrick Tiffany
S
  Dips and Rips
Tier II - Division 3 (North)
63
Carl Timmer
S
Les Habitants   Les Habitants
Tier I - Division 2
66
Jerry Tkachyk
S
Geri-Hat-Tricks   Geri-Hat-Tricks
Tier IV - Division 8 (South)
68
Ryan Tokar
S
Beers   Beers
Tier IV - Division 8 (North)
70
Ryan Tokar
S
Rice Kings II   Rice Kings II
Tier IV - Division 9 (North)
71
Bryan Tompkins
G
Barncats   Barncats
Tier IV - Division 8 (South)
72
Thaddeus Tondu
S
  Mustangs
Tier III - Division 5 (North)
73
Darren Tong
S
Rice Kings   Rice Kings
Tier III - Division 7 (North)
74
Darren Tong
S
Black Mambas   Black Mambas
Tier III - Division 5 (South)
75
Darren Tong
S
Rice Kings II   Rice Kings II
Tier IV - Division 9 (North)
80
Eric Towson
C
Ice Cobras   Ice Cobras
Tier IV - Division 9 (South)
81
Philong Trac
S
C-Hawks   C-Hawks
Tier IV - Division 8 (North)
82
Tieulong Trac
S
C-Hawks   C-Hawks
Tier IV - Division 8 (North)
85
Jonathan Tran
F
Nuclear Winter   Nuclear Winter
Tier III - Division 6 (South)
90
Kurtis Trefry
D
Imperials   Imperials
Tier II - Division 4 (South)
92
David Trieu
S
Jayz   Jayz
Tier IV - Division 8 (South)
93
Joshua Triggs
G
RSL Superheat   RSL Superheat
Tier II - Division 3 (South)
95
Andrew Trufen
S
Tangerine Legion   Tangerine Legion
Tier IV - Division 8 (South)
96
Laurent Truong
S
Imperials   Imperials
Tier II - Division 4 (South)
97
Richard Truong
S
Puck Buddies   Puck Buddies
Tier III - Division 5 (North)
98
Eddie Tso
S
C-Hawks   C-Hawks
Tier IV - Division 8 (North)
100
Shaun Tucker
S
Ron Burgundys   Ron Burgundys
Tier III - Division 7 (North)
101
Connor  Tudor
S
Les Habitants   Les Habitants
Tier I - Division 2
102
Frank Tullio
S
Imperials   Imperials
Tier II - Division 4 (South)
108
Stu Tweedie
F
Generals   Generals
Tier IV - Division 8 (North)
110
Greg Tysowski
S
Snake Plisskin   Snake Plisskin
Tier III - Division 7 (North)
111
Jackson Tysowski
S
Snake Plisskin   Snake Plisskin
Tier III - Division 7 (North)
112
Mark Tysowski
S
Snake Plisskin   Snake Plisskin
Tier III - Division 7 (North)



View this page in printer friendly format.


Tier I - Division 2
No Games Scheduled

Tier II - Division 3 (North)
No Games Scheduled

Tier II - Division 3 (South)
No Games Scheduled

Tier II - Division 4 (South)
No Games Scheduled

Tier II - Division 5 (North)
No Games Scheduled

Tier II - Division 5 (South)
at
10:30 PM  -   LBC

Tier III - Division 6 (South)
No Games Scheduled

Tier III - Division 7 (North)
No Games Scheduled

Tier III - Division 7 (South)
at
9:00 PM  -   SSS
at
10:30 PM  -   SSS

Tier III - Division 8 (North)
No Games Scheduled

Tier III - Division 8 (South)
at
10:30 PM  -   SF2

Tier IV - Division 9 (North)
at
10:30 PM  -   BOW

Tier IV - Division 9 (South)
No Games Scheduled

Tier IV - Division 10 (North)
at
10:15 PM  -   WEH

Tier IV - Division 10 (South)
No Games Scheduled

Discover Hockey (Fall)
No Games Scheduled



| Rules | Player Waiver | Game Stats Updates | Player Search | Suspensions | Game Feedback | Adrenalin Discount | Ref/Time Keeper Interest | Team Registration | Discover Hockey | Better Hockey | Draft Tournament | Arenas | Contact | Facebook | NCHL Edmonton | NCHL Grande Prairie | NCHL Richmond | Spare Goalies/Players | Officials Forms | Officials Login |

All content contained on this website is copyright © 2019 Sportzone Internet Services and NCHL
Website Design and Development by Sportzone's Sports League Software