Tuesday, November 19, 2019
» Rules

» Player Waiver

» Game Stats Updates

» Player Search

» Suspensions

» Game Feedback

» Adrenalin Discount

» Ref/Time Keeper Interest

» Team Registration

» Discover Hockey

» Better Hockey

» Draft Tournament

» Arenas

» Contact

» Facebook

» NCHL Edmonton

» NCHL Grande Prairie

» NCHL Richmond

» Spare Goalies/Players

» Officials Forms

» Officials Login

 
What is your favourite NCHL facility?
Bowness
Brentwood
Cardel Rec South
Corral
Crowchild Twin
Crowfoot
East Calgary Twin
Flames Community
Jack Setters
Lake Bonavista
Max Bell
Mount Pleasant
Olympic Oval
Rocky Ridge
Rose Kohn
SAIT
Scott Seaman
Springbank
Trico
Vivo
West Hillhurst

 
Untitled Document
Search By Name:
Players By Last Name
A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z

No
Player Name
Pos
Team
1
Chris Sadek
S
Ron Burgundys   Ron Burgundys
Tier III - Division 7 (North)
3
Steve Said
S
Geri-Hat-Tricks   Geri-Hat-Tricks
Tier IV - Division 8 (South)
5
Jeff Sakamoto
S
Chooches   Chooches
Tier II - Division 3 (South)
6
Manuel Salgado
S
All Blacks   All Blacks
Tier II - Division 4 (South)
7
Chad Salyn
S
Timbits of Doom   Timbits of Doom
Tier III - Division 6 (South)
8
Joseph Sampson
G
  Team RamRod
Tier III - Division 6 (South)
9
Josh Sampson
S
Jayz   Jayz
Tier IV - Division 8 (South)
13
Sean Sandhurst
D
Ice Holes   Ice Holes
Tier IV - Division 9 (North)
15
CHRISTIAN SANTER
G
RSL Sublimators   RSL Sublimators
Tier II - Division 3 (North)
17
Brandon Saraceni
D
Generals   Generals
Tier IV - Division 8 (North)
18
Joe Sarraino
S
Bad Mother Puckers   Bad Mother Puckers
Tier IV - Division 9 (South)
19
Grant Saskiw
S
Atomic Bombers   Atomic Bombers
Tier IV - Division 8 (North)
20
Dwayne Sass
S
Mad Flails   Mad Flails
Tier IV - Division 9 (South)
21
Claudia Saucier
S
Geri-Hat-Tricks   Geri-Hat-Tricks
Tier IV - Division 8 (South)
22
Claudia Saucier
S
All Blacks   All Blacks
Tier II - Division 4 (South)
24
Bruce Saunders
S
Inglourious Basterds   Inglourious Basterds
Tier IV - Division 9 (South)
25
Jeff Saunders
S
Inglourious Basterds   Inglourious Basterds
Tier IV - Division 9 (South)
26
Luke  Saunders
S
Myoclonic Jerks   Myoclonic Jerks
Tier III - Division 5 (North)
28
Victoria Savage
RW
Ice Cobras   Ice Cobras
Tier IV - Division 9 (South)
29
Brendan Sawatsky
S
Mad Flails   Mad Flails
Tier IV - Division 9 (South)
30
Jeff Sawatzky
S
Jim-Bows Snipers   Jim-Bows Snipers
Tier III - Division 5 (North)
32
Stan Sawicki
S
Jayz   Jayz
Tier IV - Division 8 (South)
33
Dexter Sawler
LW
Grateful Puckheads   Grateful Puckheads
Tier III - Division 5 (South)
35
Jordon Sayers
Hosers VI   Hosers VI
Tier III - Division 5 (South)
36
Joe Scavarelli (A)
S
Inglourious Basterds   Inglourious Basterds
Tier IV - Division 9 (South)
37
Jake Schatz (A)
S
Ducks   Ducks
Tier IV - Division 9 (North)
39
Marco Scheiwiller
Trigons   Trigons
Tier III - Division 5 (South)
41
Richard  Schenkhuize
S
Lightning   Lightning
Tier III - Division 7 (South)
42
Tyler Schiltroth
S
Grateful Puckheads   Grateful Puckheads
Tier III - Division 5 (South)
45
Joel  Schmid
S
Rice Kings   Rice Kings
Tier III - Division 7 (North)
46
Joel Schmid
S
Black Mambas   Black Mambas
Tier III - Division 5 (South)
47
Matt Schmidt
S
Velocity   Velocity
Tier IV - Division 8 (South)
48
Matthew Schmidt
S
  Velocity 2.0
Tier III - Division 6 (South)
49
Robert Schmidt
S
Hosers VI   Hosers VI
Tier III - Division 5 (South)
50
Chris Schmitz
S
Barncats   Barncats
Tier IV - Division 8 (South)
52
Jon Schnell
S
Atomic Bombers   Atomic Bombers
Tier IV - Division 8 (North)
53
Sean Schnell
S
Atomic Bombers   Atomic Bombers
Tier IV - Division 8 (North)
54
Calvin Schoeman
S
All Blacks   All Blacks
Tier II - Division 4 (South)
55
Rob Schow
S
Offsiders   Offsiders
Tier IV - Division 8 (South)
58
Rob Schultz
S
  Mustangs
Tier III - Division 5 (North)
59
Wade Schulz
S
  DH Lime Green
Discover Hockey (Summer)
60
Darren Schurman
S
Hounds II   Hounds II
Tier I - Division 2
64
Darryl Scott
S
Team Carlos   Team Carlos
Tier III - Division 5 (South)
65
JARRET SCOTT
S
RSL Sublimators   RSL Sublimators
Tier II - Division 3 (North)
68
STEVE SCOTT
S
RSL Superheat   RSL Superheat
Tier II - Division 3 (South)
71
Misty Seastrom
D
Hosers III   Hosers III
Tier II - Division 3 (South)
73
Jeff Seckinger
S
Aces   Aces
Tier II - Division 4 (South)
74
Jeff Seckinger
Timbits of Doom   Timbits of Doom
Tier III - Division 6 (South)
75
Jeff  Seckinger
S
Hosers VI   Hosers VI
Tier III - Division 5 (South)
76
Jeff Seckinger
S
Hosers   Hosers
Tier II - Division 4 (South)
77
Jeff Seckinger
S
Hosers VIII   Hosers VIII
Tier III - Division 7 (South)
78
Jeff Seckinger
S
Rhinos   Rhinos
Tier III - Division 5 (North)
79
Jeff Seckinger
S
Rice Kings   Rice Kings
Tier III - Division 7 (North)
80
Jeff Seckinger
S
Brawl Stars   Brawl Stars
Tier III - Division 7 (South)
81
Jeff Seckinger
  Joses
Tier II - Division 3 (South)
82
Jesma Secord
S
Beers   Beers
Tier IV - Division 8 (North)
85
Cassie Selfors
S
Inglourious Basterds   Inglourious Basterds
Tier IV - Division 9 (South)
86
Derek Selinger
G
Navy Seals   Navy Seals
Tier IV - Division 9 (North)
87
Patrick Seltsam
S
Rhinos   Rhinos
Tier III - Division 5 (North)
90
Ryan Senz
S
Buzzards   Buzzards
Tier III - Division 7 (South)
91
Ray  Sergent
S
Trigons   Trigons
Tier III - Division 5 (South)
94
Nic Sgaggi
S
Black Mambas   Black Mambas
Tier III - Division 5 (South)
96
Brett Shaeffler
S
Backdoor Bandits   Backdoor Bandits
Tier III - Division 5 (North)
98
Raghu Sharma
S
Barncats   Barncats
Tier IV - Division 8 (South)
99
Jonathan Shaver
S
Calgary Eagles   Calgary Eagles
Tier IV - Division 9 (South)
100
BRANDON SHAW
S
RSL Superheat   RSL Superheat
Tier II - Division 3 (South)
101
BRENT SHAW
S
RSL Sublimators   RSL Sublimators
Tier II - Division 3 (North)
102
JASON SHAW
G
RSL Superheat   RSL Superheat
Tier II - Division 3 (South)
104
Jordan Shedletzky
S
Mid Ice Crisis   Mid Ice Crisis
Tier IV - Division 9 (South)
105
Dwayne Sheehan
S
Hornets HC   Hornets HC
Tier IV - Division 8 (South)
106
Cotton Sheen
S
Trigons   Trigons
Tier III - Division 5 (South)
107
Stephen Sheldrake
S
Mad Flails   Mad Flails
Tier IV - Division 9 (South)
108
Ryan Shelest C/GM
S
C-Hawks   C-Hawks
Tier IV - Division 8 (North)
109
Russell Sherman
D
Punishers   Punishers
Tier IV - Division 9 (North)
112
Ryan Shimek
S
Atomic Bombers   Atomic Bombers
Tier IV - Division 8 (North)
113
Abid Shivji
S
Beers   Beers
Tier IV - Division 8 (North)
114
Abid Shivji
S
Punishers   Punishers
Tier IV - Division 9 (North)
116
Mark Shoniker
S
C-Hawks   C-Hawks
Tier IV - Division 8 (North)
117
Braden Short
S
Mighty Donkeys   Mighty Donkeys
Tier IV - Division 8 (South)
121
Chris Shuba
S
Dusters   Dusters
Tier I - Division 2
122
Colin Shuba
S
Timbits of Doom   Timbits of Doom
Tier III - Division 6 (South)
123
Colin Shuba
Generals   Generals
Tier IV - Division 8 (North)
124
Colin Shuba
S
Dusters   Dusters
Tier I - Division 2
125
Aaron Shukin
G
  Dips and Rips
Tier II - Division 3 (North)
126
Lindsay Siddall
S
Offsiders   Offsiders
Tier IV - Division 8 (South)
131
Jason Sikorski
S
  Mustangs
Tier III - Division 5 (North)
133
Ryan Silver
S
  Sexy Sloths
Tier I - Division 2
134
Scott Silvester
F
Arctic Monkeys   Arctic Monkeys
Tier IV - Division 9 (South)
135
Scott Silvester
  Team 2
Discover Hockey (Summer)
137
Chase Simard
G
Replacements   Replacements
Tier III - Division 5 (South)
138
Keith Simard
S
Barncats   Barncats
Tier IV - Division 8 (South)
139
Sebastien Simard
S
  Joses
Tier II - Division 3 (South)
141
David Sinclair
S
Ducks   Ducks
Tier IV - Division 9 (North)
142
Steven Sinclair
S
Ducks   Ducks
Tier IV - Division 9 (North)
146
Joel Sison
S
  DH Lime Green
Discover Hockey (Summer)
147
James  Sivret
S
EH Team   EH Team
Tier III - Division 6 (South)
149
Paul Skublicki
S
Hosers VIII   Hosers VIII
Tier III - Division 7 (South)
153
Sean Slaughter ***FPW**
D
Barncats   Barncats
Tier IV - Division 8 (South)
154
Brad Smith
S
Team Carlos   Team Carlos
Tier III - Division 5 (South)
155
Brad Smith
S
  Puckers
Tier III - Division 7 (South)
156
Chris Smith
S
  One Man Wolf Pack HC
Tier III - Division 5 (North)
157
Darren Smith
S
  Whiskey Dekes
Tier I - Division 2
160
Devin Smith
G
Beers   Beers
Tier IV - Division 8 (North)
161
Devin Smith
S
Beers   Beers
Tier IV - Division 8 (North)
164
Kurtis Smith
S
  Whiskey Dekes
Tier I - Division 2
165
Matt Smith
S
  One Man Wolf Pack HC
Tier III - Division 5 (North)
166
Matthew Smith
S
Aces   Aces
Tier II - Division 4 (South)
168
Ryan Smith
S
Myoclonic Jerks   Myoclonic Jerks
Tier III - Division 5 (North)
169
Jonathan Smith (A)
S
Blues   Blues
Tier III - Division 6 (South)
170
Warren Smythe
S
Rhinos   Rhinos
Tier III - Division 5 (North)
173
Brent Soby
S
Myoclonic Jerks   Myoclonic Jerks
Tier III - Division 5 (North)
177
Scott Soles
S
  Whiskey Dekes
Tier I - Division 2
181
David Sontag
S
Velocity   Velocity
Tier IV - Division 8 (South)
182
David Sontag
S
  Velocity 2.0
Tier III - Division 6 (South)
185
David Sosa
S
Pork-Chop Express   Pork-Chop Express
Tier IV - Division 9 (South)
186
David Sosa
S
Calgary Eagles   Calgary Eagles
Tier IV - Division 9 (South)
188
Xavier Soulhol
S
Mighty Donkeys   Mighty Donkeys
Tier IV - Division 8 (South)
191
Ben Spencer
S
  Whiskey Dekes
Tier I - Division 2
192
Peter Spencer
S
  Whiskey Dekes
Tier I - Division 2
193
Ryan Spencer
S
Hounds II   Hounds II
Tier I - Division 2
195
Greg Spry
F
Ice Holes   Ice Holes
Tier IV - Division 9 (North)
197
Nathan Srivastava
S
Replacements   Replacements
Tier III - Division 5 (South)
198
Ryan St. Jean
S
Les Habitants   Les Habitants
Tier I - Division 2
199
Michael Stach
S
Les Habitants   Les Habitants
Tier I - Division 2
200
Steven Stalany
S
Wolverines   Wolverines
Tier II - Division 3 (North)
201
Steven Stalany
S
Barn Burners   Barn Burners
Tier II - Division 3 (North)
202
Reid Stanek
S
Myoclonic Jerks   Myoclonic Jerks
Tier III - Division 5 (North)
203
Alexander Stang
G
Arctic Monkeys   Arctic Monkeys
Tier IV - Division 9 (South)
204
Dustin Stang
S
Lightning   Lightning
Tier III - Division 7 (South)
205
Adam Stang (A)
S
  Mustangs
Tier III - Division 5 (North)
208
Dan Staples
S
Replacements   Replacements
Tier III - Division 5 (South)
212
Brendan Starritt
S
Rice Kings II   Rice Kings II
Tier IV - Division 9 (North)
213
Colin Steedman
S
Navy Seals   Navy Seals
Tier IV - Division 9 (North)
214
Carson Steele
S
  Puckers
Tier III - Division 7 (South)
215
Jesse Steele
S
Replacements   Replacements
Tier III - Division 5 (South)
217
Parker Steele
S
  Puckers
Tier III - Division 7 (South)
218
Ryan Steele
G
Replacements   Replacements
Tier III - Division 5 (South)
221
Spencer Steele
S
  Puckers
Tier III - Division 7 (South)
223
Patrick Stein
S
Hosers III   Hosers III
Tier II - Division 3 (South)
224
Cory Steinke
S
Lightning   Lightning
Tier III - Division 7 (South)
225
Evan Stene
S
  Dips and Rips
Tier II - Division 3 (North)
226
Kyle Stene
S
  Dips and Rips
Tier II - Division 3 (North)
227
Andy Stephany
S
Velocity   Velocity
Tier IV - Division 8 (South)
228
Andy Stephany
S
  Velocity 2.0
Tier III - Division 6 (South)
229
Micheal Stephens
S
Ice Cobras   Ice Cobras
Tier IV - Division 9 (South)
230
Rick W Sterling
S
EH Team   EH Team
Tier III - Division 6 (South)
233
Greg Stevenson
S
Snake Plisskin   Snake Plisskin
Tier III - Division 7 (North)
235
Alex Stewart
S
  Alaska Icemen
Tier II - Division 3 (South)
238
Elisa  Stewart
S
Lumberjacked   Lumberjacked
Tier IV - Division 9 (North)
239
Greg Stewart
  Team 2
Discover Hockey (Summer)
240
Mathew Stewart
S
Calgary Eagles   Calgary Eagles
Tier IV - Division 9 (South)
241
Greg Stewart (A)
S
Calgary Eagles   Calgary Eagles
Tier IV - Division 9 (South)
242
Josh Stewart **FPW**
S
Mid Ice Crisis   Mid Ice Crisis
Tier IV - Division 9 (South)
243
Lindsey Stilling
S
Beers   Beers
Tier IV - Division 8 (North)
244
Justin Stiner
S
All Blacks   All Blacks
Tier II - Division 4 (South)
245
Taylor Stirton
S
  Alaska Icemen
Tier II - Division 3 (South)
246
Madison Stitzenberger
S
  DH Lime Green
Discover Hockey (Summer)
247
Ryan  StJacques
S
Pork-Chop Express   Pork-Chop Express
Tier IV - Division 9 (South)
248
Jason Stolarchuk
G
Ice Cobras   Ice Cobras
Tier IV - Division 9 (South)
250
Ben  Stone
G
Plum Sauce Kittens   Plum Sauce Kittens
Tier III - Division 7 (North)
251
Brad Stone
S
Plum Sauce Kittens   Plum Sauce Kittens
Tier III - Division 7 (North)
255
Nick Stordy
S
Blues   Blues
Tier III - Division 6 (South)
256
Jeff Storey
G
Ice Cobras   Ice Cobras
Tier IV - Division 9 (South)
257
Jeff Storey
G
Jayz   Jayz
Tier IV - Division 8 (South)
258
Ryan Stoynich
F
  Sexy Sloths
Tier I - Division 2
260
Zach Strauss
S
Replacements   Replacements
Tier III - Division 5 (South)
262
Michael Streukens
S
Plum Sauce Kittens   Plum Sauce Kittens
Tier III - Division 7 (North)
263
Dean Stringer
S
  Puckers
Tier III - Division 7 (South)
264
Jordan Stuart
S
Barn Burners   Barn Burners
Tier II - Division 3 (North)
265
Reid Sudds
S
Imperials   Imperials
Tier II - Division 4 (South)
266
Reid Sudds
S
Hornets HC   Hornets HC
Tier IV - Division 8 (South)
267
Reid Sudds
G
Hornets HC   Hornets HC
Tier IV - Division 8 (South)
268
Reid Sudds
RW
Hornets HC   Hornets HC
Tier IV - Division 8 (South)
270
Brent Suecroft
S
Jayz   Jayz
Tier IV - Division 8 (South)
273
Scott Sullivan
S
All Blacks   All Blacks
Tier II - Division 4 (South)
274
Imran Sumar
S
Myoclonic Jerks   Myoclonic Jerks
Tier III - Division 5 (North)
275
Kyle Summers
S
Generals   Generals
Tier IV - Division 8 (North)
276
Jeremy Sumner
S
Myoclonic Jerks   Myoclonic Jerks
Tier III - Division 5 (North)
277
Chris Sun
S
Trollface   Trollface
Tier IV - Division 8 (North)
278
Alykhan Sunderji
S
Imperials   Imperials
Tier II - Division 4 (South)
279
Derek  Sung
S
Rice Kings   Rice Kings
Tier III - Division 7 (North)
282
Joshua Sutherland
S
Snake Plisskin   Snake Plisskin
Tier III - Division 7 (North)
283
Vince Sutherland
S
EH Team   EH Team
Tier III - Division 6 (South)
286
Cesar Suva
S
Navy Seals   Navy Seals
Tier IV - Division 9 (North)
287
Vince Swallows
S
Rhinos   Rhinos
Tier III - Division 5 (North)
288
Anthony Swan
D
Ice Cobras   Ice Cobras
Tier IV - Division 9 (South)
290
Cody Swayze
S
Lumberjacked   Lumberjacked
Tier IV - Division 9 (North)
292
Patrick  Swett
G
Hosers   Hosers
Tier II - Division 4 (South)
294
Patrick Swett
G
Rhinos   Rhinos
Tier III - Division 5 (North)
295
Patrick Swetts
G
Hosers III   Hosers III
Tier II - Division 3 (South)
296
James Switzer
S
Beers   Beers
Tier IV - Division 8 (North)
297
Ian Sych
S
Hosers VI   Hosers VI
Tier III - Division 5 (South)
298
Ian Sych
S
  Joses
Tier II - Division 3 (South)
300
Daniel  Sylvestre
Les Habitants   Les Habitants
Tier I - Division 2
301
Matthew Szczesny
S
  Dips and Rips
Tier II - Division 3 (North)
302
Steve Szegedi
S
Blues   Blues
Tier III - Division 6 (South)
303
Steve  Szego
S
One Man Wolf Pack   One Man Wolf Pack
Tier IV - Division 8 (North)
304
Andrew Szeto
G
Geri-Hat-Tricks   Geri-Hat-Tricks
Tier IV - Division 8 (South)



View this page in printer friendly format.


Tier I - Division 2
No Games Scheduled

Tier II - Division 3 (North)
No Games Scheduled

Tier II - Division 3 (South)
No Games Scheduled

Tier II - Division 4 (South)
No Games Scheduled

Tier II - Division 5 (North)
at
10:30 PM  -   BOW

Tier II - Division 5 (South)
No Games Scheduled

Tier III - Division 6 (South)
at
10:15 PM  -   SET-A

Tier III - Division 7 (North)
No Games Scheduled

Tier III - Division 7 (South)
at
10:30 PM  -   SSS

Tier III - Division 8 (North)
No Games Scheduled

Tier III - Division 8 (South)
No Games Scheduled

Tier IV - Division 9 (North)
No Games Scheduled

Tier IV - Division 9 (South)
at
10:30 PM  -   SF2

Tier IV - Division 10 (North)
at
10:15 PM  -   WEH

Tier IV - Division 10 (South)
No Games Scheduled

Discover Hockey (Fall)
No Games Scheduled



| Rules | Player Waiver | Game Stats Updates | Player Search | Suspensions | Game Feedback | Adrenalin Discount | Ref/Time Keeper Interest | Team Registration | Discover Hockey | Better Hockey | Draft Tournament | Arenas | Contact | Facebook | NCHL Edmonton | NCHL Grande Prairie | NCHL Richmond | Spare Goalies/Players | Officials Forms | Officials Login |

All content contained on this website is copyright © 2019 Sportzone Internet Services and NCHL
Website Design and Development by Sportzone's Sports League Software