Friday, November 22, 2019
» Rules

» Player Waiver

» Game Stats Updates

» Player Search

» Suspensions

» Game Feedback

» Adrenalin Discount

» Ref/Time Keeper Interest

» Team Registration

» Discover Hockey

» Better Hockey

» Draft Tournament

» Arenas

» Contact

» Facebook

» NCHL Edmonton

» NCHL Grande Prairie

» NCHL Richmond

» Spare Goalies/Players

» Officials Forms

» Officials Login

 
What is your favourite NCHL facility?
Bowness
Brentwood
Cardel Rec South
Corral
Crowchild Twin
Crowfoot
East Calgary Twin
Flames Community
Jack Setters
Lake Bonavista
Max Bell
Mount Pleasant
Olympic Oval
Rocky Ridge
Rose Kohn
SAIT
Scott Seaman
Springbank
Trico
Vivo
West Hillhurst

 
Untitled Document
Search By Name:
Players By Last Name
A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z

No
Player Name
Pos
Team
1
TREVOR RABUT
S
RSL Superheat   RSL Superheat
Tier II - Division 3 (South)
4
Jakob Radford
S
Backdoor Bandits   Backdoor Bandits
Tier III - Division 5 (North)
5
Mo Radmacher
S
Barn Burners   Barn Burners
Tier II - Division 3 (North)
8
James Rae
G
  Joses
Tier II - Division 3 (South)
11
Abdu Rafih
F
Ice Holes   Ice Holes
Tier IV - Division 9 (North)
13
Paul Ragusa
S
Lightning   Lightning
Tier III - Division 7 (South)
15
Tariq Rajan
S
  Band of Brothers
Tier III - Division 7 (North)
18
Mustang Randall
G
Hornets HC   Hornets HC
Tier IV - Division 8 (South)
19
Anup Raniga
  DH Lime Green
Discover Hockey (Summer)
21
Marc Ranks
S
Heartbreak Kids   Heartbreak Kids
Tier II - Division 4 (South)
22
Justin Ransley
S
Nuclear Winter   Nuclear Winter
Tier III - Division 6 (South)
23
Tyson Ransley
S
Nuclear Winter   Nuclear Winter
Tier III - Division 6 (South)
24
Nicholas Rapchuk
S
Hounds II   Hounds II
Tier I - Division 2
26
Kevin Rappel
S
  Whiskey Dekes
Tier I - Division 2
27
Mohammad Rashead
S
Trollface   Trollface
Tier IV - Division 8 (North)
34
Steve Ray
D
Generals   Generals
Tier IV - Division 8 (North)
35
Steve Ray
G
Generals   Generals
Tier IV - Division 8 (North)
36
Steve Ray
S
Dusters   Dusters
Tier I - Division 2
39
Steve Ray
G
Brawl Stars   Brawl Stars
Tier III - Division 7 (South)
40
Steve Ray (A)
S
Timbits of Doom   Timbits of Doom
Tier III - Division 6 (South)
41
Nathan Raymond
S
Wolverines   Wolverines
Tier II - Division 3 (North)
43
Brady Reagan
S
Les Habitants   Les Habitants
Tier I - Division 2
45
Ethan Rector
S
Ice Pirates   Ice Pirates
Tier II - Division 4 (South)
46
Gordon Red Crow
S
Hosers VI   Hosers VI
Tier III - Division 5 (South)
47
Gordon Red Crow
S
  Joses
Tier II - Division 3 (South)
48
Gordon RedCrow
S
Hosers   Hosers
Tier II - Division 4 (South)
49
Amanda Redding
G
Navy Seals   Navy Seals
Tier IV - Division 9 (North)
51
Julian Regino
S
Navy Seals   Navy Seals
Tier IV - Division 9 (North)
52
Curtis Reid
S
Trollface   Trollface
Tier IV - Division 8 (North)
53
Curtis Reid
G
Trollface   Trollface
Tier IV - Division 8 (North)
54
Graeme Reid
F
Generals   Generals
Tier IV - Division 8 (North)
55
Jamie Reid
S
Mad Flails   Mad Flails
Tier IV - Division 9 (South)
59
Steve Reiter
S
Team Carlos   Team Carlos
Tier III - Division 5 (South)
61
Sameer Remtulla
S
Myoclonic Jerks   Myoclonic Jerks
Tier III - Division 5 (North)
63
Patrick Renchko
S
Hosers VI   Hosers VI
Tier III - Division 5 (South)
64
Ric Resch
S
Ron Burgundys   Ron Burgundys
Tier III - Division 7 (North)
65
Brad Ressler
S
Jayz   Jayz
Tier IV - Division 8 (South)
66
Bernie Restauro
S
  DH Lime Green
Discover Hockey (Summer)
67
Jay Revoy
S
Tangerine Legion   Tangerine Legion
Tier IV - Division 8 (South)
68
Arturo Reyes
F
Mid Ice Crisis   Mid Ice Crisis
Tier IV - Division 9 (South)
70
Jean Rheault
S
Ice Holes   Ice Holes
Tier IV - Division 9 (North)
71
Ray Rhodes
S
  Alaska Icemen
Tier II - Division 3 (South)
72
Caitlin Rice
S
Bad Mother Puckers   Bad Mother Puckers
Tier IV - Division 9 (South)
74
Remi  Richard
F
Jim-Bows Snipers   Jim-Bows Snipers
Tier III - Division 5 (North)
75
Tyler Richard
S
Hosers III   Hosers III
Tier II - Division 3 (South)
76
Tyler Richard
Les Habitants   Les Habitants
Tier I - Division 2
77
Tyler Richard
S
Ice Hawks   Ice Hawks
Tier I - Division 2
78
David Richards
S
  Puckers
Tier III - Division 7 (South)
79
Scott Richardsen
S
Ice Cobras   Ice Cobras
Tier IV - Division 9 (South)
80
Scott Richardsen
S
Ice Cobras   Ice Cobras
Tier IV - Division 9 (South)
82
Derek Richels
S
Chooches   Chooches
Tier II - Division 3 (South)
83
Cody Riedlinger
S
Backdoor Bandits   Backdoor Bandits
Tier III - Division 5 (North)
84
Dean Riggall
G
EH Team   EH Team
Tier III - Division 6 (South)
85
Dean Riggall
G
  Mustangs
Tier III - Division 5 (North)
86
Ali Rimes
S
Ice Holes   Ice Holes
Tier IV - Division 9 (North)
89
Chase Ritchie
S
Brawl Stars   Brawl Stars
Tier III - Division 7 (South)
90
Evan  Ritchie
S
Brawl Stars   Brawl Stars
Tier III - Division 7 (South)
92
TAnner Ritcy
Hosers III   Hosers III
Tier II - Division 3 (South)
93
Bryan Ritten
S
Team Carlos   Team Carlos
Tier III - Division 5 (South)
94
Derek Ritter
C
Ice Cobras   Ice Cobras
Tier IV - Division 9 (South)
97
Jordan Roach
  Team RamRod
Tier III - Division 6 (South)
98
Christian Roatis
S
Backdoor Bandits   Backdoor Bandits
Tier III - Division 5 (North)
101
Tanner Robbins
S
Imperials   Imperials
Tier II - Division 4 (South)
103
Kevin Robertson
S
Wolverines   Wolverines
Tier II - Division 3 (North)
104
Kevin Robertson
C
  Independents
Tier III - Division 7 (North)
105
Nathan  Robertson
S
  Band of Brothers
Tier III - Division 7 (North)
108
Cam Robin
G
  Team RamRod
Tier III - Division 6 (South)
110
Mac Robinson
S
Brawl Stars   Brawl Stars
Tier III - Division 7 (South)
112
Mike Robinson
G
C-Hawks   C-Hawks
Tier IV - Division 8 (North)
113
Mike Robinson
G
Bad Mother Puckers   Bad Mother Puckers
Tier IV - Division 9 (South)
114
Troy Robinson
D
  Sexy Sloths
Tier I - Division 2
116
Jason Robottom
S
  Whiskey Dekes
Tier I - Division 2
117
Nicolas Rodriguez
S
Mighty Donkeys   Mighty Donkeys
Tier IV - Division 8 (South)
118
Nicolas Rodriguez
S
Bad Mother Puckers   Bad Mother Puckers
Tier IV - Division 9 (South)
119
Omar Rodriguez
F
Generals   Generals
Tier IV - Division 8 (North)
120
Adrian Roefs
D
Jim-Bows Snipers   Jim-Bows Snipers
Tier III - Division 5 (North)
121
STEVE ROETSCH
F
RSL Sublimators   RSL Sublimators
Tier II - Division 3 (North)
123
Russell Rogers
Barncats   Barncats
Tier IV - Division 8 (South)
124
Nathan Rohl
G
EH Team   EH Team
Tier III - Division 6 (South)
128
Dennis Rollag
S
Calgary Eagles   Calgary Eagles
Tier IV - Division 9 (South)
134
Dustin Rookes
S
Chooches   Chooches
Tier II - Division 3 (South)
135
Matthew Rooney
S
RSL Superheat   RSL Superheat
Tier II - Division 3 (South)
136
WILL ROONEY
S
RSL Superheat   RSL Superheat
Tier II - Division 3 (South)
138
Adam Rootham
S
Grateful Puckheads   Grateful Puckheads
Tier III - Division 5 (South)
139
Adam Rootham
S
Grateful Puckheads   Grateful Puckheads
Tier III - Division 5 (South)
141
Chris Rose
S
Grateful Puckheads   Grateful Puckheads
Tier III - Division 5 (South)
142
CHRISTEN ROSE
S
RSL Superheat   RSL Superheat
Tier II - Division 3 (South)
144
Brendan  Rosen
S
Myoclonic Jerks   Myoclonic Jerks
Tier III - Division 5 (North)
145
Jordan Rosenblood
S
Mid Ice Crisis   Mid Ice Crisis
Tier IV - Division 9 (South)
150
Kaleb Rowe
S
  Independents
Tier III - Division 7 (North)
151
Peter Rowe
LW
Hornets HC   Hornets HC
Tier IV - Division 8 (South)
152
John Rowles
S
Crown Royals HC   Crown Royals HC
Tier III - Division 7 (South)
153
Erik Roy
S
  DH Lime Green
Discover Hockey (Summer)
155
Ginger Rozmus
S
Lumberjacked   Lumberjacked
Tier IV - Division 9 (North)
156
Dan Rudakoff
G
Trollface   Trollface
Tier IV - Division 8 (North)
157
Dan Rudakoff
G
Snake Plisskin   Snake Plisskin
Tier III - Division 7 (North)
159
Ryan Rumsey (DNQ)
G
Nuclear Winter   Nuclear Winter
Tier III - Division 6 (South)
160
Ian Rundle
G
Jim-Bows Snipers   Jim-Bows Snipers
Tier III - Division 5 (North)
161
Ian Rundle
Jim-Bows Snipers   Jim-Bows Snipers
Tier III - Division 5 (North)
162
Ian Rundle
  One Man Wolf Pack HC
Tier III - Division 5 (North)
163
Bret  Russell
S
  Band of Brothers
Tier III - Division 7 (North)
165
Jared Rutley
S
Punishers   Punishers
Tier IV - Division 9 (North)
167
Mike Ryan
F
Hosers III   Hosers III
Tier II - Division 3 (South)
169
Ryan Ryder
S
Rhinos   Rhinos
Tier III - Division 5 (North)
170
Ryan Ryder
G
Rhinos   Rhinos
Tier III - Division 5 (North)
171
Adam Ryrne
  Team 2
Discover Hockey (Summer)
172
Sarah Ryz
S
Hosers VIII   Hosers VIII
Tier III - Division 7 (South)



View this page in printer friendly format.


Tier I - Division 2
at
9:00 PM  -   SSS

Tier II - Division 3 (North)
No Games Scheduled

Tier II - Division 3 (South)
No Games Scheduled

Tier II - Division 4 (South)
No Games Scheduled

Tier II - Division 5 (North)
at
11:15 PM  -   WEH

Tier II - Division 5 (South)
at
10:30 PM  -   SSS

Tier III - Division 6 (South)
No Games Scheduled

Tier III - Division 7 (North)
No Games Scheduled

Tier III - Division 7 (South)
No Games Scheduled

Tier III - Division 8 (North)
No Games Scheduled

Tier III - Division 8 (South)
No Games Scheduled

Tier IV - Division 9 (North)
at
9:45 PM  -   WEH

Tier IV - Division 9 (South)
No Games Scheduled

Tier IV - Division 10 (North)
No Games Scheduled

Tier IV - Division 10 (South)
at
10:15 PM  -   SF4

Discover Hockey (Fall)
No Games Scheduled



| Rules | Player Waiver | Game Stats Updates | Player Search | Suspensions | Game Feedback | Adrenalin Discount | Ref/Time Keeper Interest | Team Registration | Discover Hockey | Better Hockey | Draft Tournament | Arenas | Contact | Facebook | NCHL Edmonton | NCHL Grande Prairie | NCHL Richmond | Spare Goalies/Players | Officials Forms | Officials Login |

All content contained on this website is copyright © 2019 Sportzone Internet Services and NCHL
Website Design and Development by Sportzone's Sports League Software