Thursday, December 05, 2019
» Rules

» Player Waiver

» Game Stats Updates

» Player Search

» Suspensions

» Game Feedback

» Adrenalin Discount

» Ref/Time Keeper Interest

» Team Registration

» Discover Hockey

» Better Hockey

» Draft Tournament

» Arenas

» Contact

» Facebook

» NCHL Edmonton

» NCHL Grande Prairie

» NCHL Richmond

» Spare Goalies/Players

» Officials Forms

» Officials Login

 
What is your favourite NCHL facility?
Bowness
Brentwood
Cardel Rec South
Corral
Crowchild Twin
Crowfoot
East Calgary Twin
Flames Community
Jack Setters
Lake Bonavista
Max Bell
Mount Pleasant
Olympic Oval
Rocky Ridge
Rose Kohn
SAIT
Scott Seaman
Springbank
Trico
Vivo
West Hillhurst

 
Untitled Document
Search By Name:
Players By Last Name
A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z

No
Player Name
Pos
Team
1
Jeff Page
F
Punishers   Punishers
Tier IV - Division 9 (North)
4
James Pais (A)
S
Atomic Bombers   Atomic Bombers
Tier IV - Division 8 (North)
5
Roger Pais (C)
S
Atomic Bombers   Atomic Bombers
Tier IV - Division 8 (North)
6
Austin Paladeau
G
Snake Plisskin   Snake Plisskin
Tier III - Division 7 (North)
7
Rodger Pallister
S
  Puckers
Tier III - Division 7 (South)
9
Robert Panek
S
Geri-Hat-Tricks   Geri-Hat-Tricks
Tier IV - Division 8 (South)
10
Karl Paquet
S
  Mustangs
Tier III - Division 5 (North)
13
Jaiden Parhar
RW
Hornets HC   Hornets HC
Tier IV - Division 8 (South)
15
Sean Park
G
Heartbreak Kids   Heartbreak Kids
Tier II - Division 4 (South)
17
Sean Park
G
  Independents
Tier III - Division 7 (North)
18
Sean Park
G
Ducks   Ducks
Tier IV - Division 9 (North)
19
Jeff Parker
S
Brawl Stars   Brawl Stars
Tier III - Division 7 (South)
20
Darrin Parkin
S
Timbits of Doom   Timbits of Doom
Tier III - Division 6 (South)
22
Harrison Parks
S
Dusters   Dusters
Tier I - Division 2
23
Simran Parmar
G
Barncats   Barncats
Tier IV - Division 8 (South)
24
Dilwyn Parry
S
Timbits of Doom   Timbits of Doom
Tier III - Division 6 (South)
25
Dilwyn Parry
S
Dusters   Dusters
Tier I - Division 2
26
Kelly Pascal
S
Hosers VI   Hosers VI
Tier III - Division 5 (South)
28
Dana Pasutto
S
  Band of Brothers
Tier III - Division 7 (North)
29
Herman Patara
S
Thundercats   Thundercats
Tier II - Division 3 (South)
30
Kris Paul
S
Hosers III   Hosers III
Tier II - Division 3 (South)
31
Will Paulinec
Rice Kings II   Rice Kings II
Tier IV - Division 9 (North)
32
Will Pavlinec (GM)
S
Calgary Eagles   Calgary Eagles
Tier IV - Division 9 (South)
33
Marek Pawlicki
S
Les Habitants   Les Habitants
Tier I - Division 2
35
Darcy Payne
S
Atomic Bombers   Atomic Bombers
Tier IV - Division 8 (North)
37
Dave Peacock
S
Trigons   Trigons
Tier III - Division 5 (South)
38
Craig Pearce
S
Brawl Stars   Brawl Stars
Tier III - Division 7 (South)
39
Noah Pearce
G
  Independents
Tier III - Division 7 (North)
40
Noah Pearce
S
  Independents
Tier III - Division 7 (North)
41
Kyle  Pearen
F
  Sexy Sloths
Tier I - Division 2
42
Tylar Pearse
S
Plum Sauce Kittens   Plum Sauce Kittens
Tier III - Division 7 (North)
43
Becky Pearson
S
Mad Flails   Mad Flails
Tier IV - Division 9 (South)
46
Chris Pedersen
S
  Sexy Sloths
Tier I - Division 2
47
Brendan Peers
S
  Sexy Sloths
Tier I - Division 2
48
Danny Pelland
S
Aces   Aces
Tier II - Division 4 (South)
49
Gabrielle  Pelland
S
Pork-Chop Express   Pork-Chop Express
Tier IV - Division 9 (South)
53
Gordon Penny
S
Ducks   Ducks
Tier IV - Division 9 (North)
56
Ed Perez
RW
Ice Cobras   Ice Cobras
Tier IV - Division 9 (South)
58
Mike Perkovic
S
Velocity   Velocity
Tier IV - Division 8 (South)
59
Geoff Perlin
S
Velocity   Velocity
Tier IV - Division 8 (South)
60
Kristopher Perraton
S
Hosers III   Hosers III
Tier II - Division 3 (South)
61
Kristopher Perraton
S
Barn Burners   Barn Burners
Tier II - Division 3 (North)
63
Robert Perrin
D
  Independents
Tier III - Division 7 (North)
66
Kevin Persaud
S
Mighty Donkeys   Mighty Donkeys
Tier IV - Division 8 (South)
67
Kevin  Pessaud
Crown Royals HC   Crown Royals HC
Tier III - Division 7 (South)
70
Brad Pettafor
S
Barncats   Barncats
Tier IV - Division 8 (South)
71
Martine Pettem
S
Snake Plisskin   Snake Plisskin
Tier III - Division 7 (North)
72
John Pham
S
Puck Buddies   Puck Buddies
Tier III - Division 5 (North)
74
Tom Phan
S
C-Hawks   C-Hawks
Tier IV - Division 8 (North)
75
Robert Phernambucq
S
Chooches   Chooches
Tier II - Division 3 (South)
76
Dawson Phillips
G
  Independents
Tier III - Division 7 (North)
77
Jasmine Phillips
S
  Band of Brothers
Tier III - Division 7 (North)
78
Jasmine Phillips
LW
  Independents
Tier III - Division 7 (North)
79
Jordan Phillips
S
  Band of Brothers
Tier III - Division 7 (North)
81
Thomas Pickering
S
Ducks   Ducks
Tier IV - Division 9 (North)
82
Bryan Pierard
S
Barncats   Barncats
Tier IV - Division 8 (South)
84
Scott Piercey (C)
S
  Mustangs
Tier III - Division 5 (North)
86
Mark Pinchak
S
All Blacks   All Blacks
Tier II - Division 4 (South)
87
Chad Pires
S
Heartbreak Kids   Heartbreak Kids
Tier II - Division 4 (South)
90
Dayna Pitter
S
Hornets HC   Hornets HC
Tier IV - Division 8 (South)
91
Brad Pittman
S
EH Team   EH Team
Tier III - Division 6 (South)
92
Levi Pittman
S
EH Team   EH Team
Tier III - Division 6 (South)
93
Rob Pittman
S
Wolverines   Wolverines
Tier II - Division 3 (North)
94
Rob Pittman
S
Hosers VI   Hosers VI
Tier III - Division 5 (South)
95
Rob Pittman
S
  Joses
Tier II - Division 3 (South)
96
Kyle Plante-Jenkins
S
Buzzards   Buzzards
Tier III - Division 7 (South)
97
Joshua Plumb
S
Blues   Blues
Tier III - Division 6 (South)
98
Eric Poce
G
  Sexy Sloths
Tier I - Division 2
99
Kris  Podolski
S
Trigons   Trigons
Tier III - Division 5 (South)
101
Tyler Pollon
S
Tangerine Legion   Tangerine Legion
Tier IV - Division 8 (South)
102
Chris Poole
S
Geri-Hat-Tricks   Geri-Hat-Tricks
Tier IV - Division 8 (South)
104
Sean Postlethwaite
S
Plum Sauce Kittens   Plum Sauce Kittens
Tier III - Division 7 (North)
107
Justin Potter
S
Atomic Bombers   Atomic Bombers
Tier IV - Division 8 (North)
108
Lucas Pouliotte
S
Team Carlos   Team Carlos
Tier III - Division 5 (South)
109
Brody Powell
S
Wolverines   Wolverines
Tier II - Division 3 (North)
110
Chris Powell
S
  Team RamRod
Tier III - Division 6 (South)
112
Travis Powell
  Team RamRod
Tier III - Division 6 (South)
115
Woody Power
G
Team Carlos   Team Carlos
Tier III - Division 5 (South)
116
Woody Power
G
C-Hawks   C-Hawks
Tier IV - Division 8 (North)
117
Woody Power
G
Mad Flails   Mad Flails
Tier IV - Division 9 (South)
119
Jeff Power (A)
D
Nuclear Winter   Nuclear Winter
Tier III - Division 6 (South)
120
Gary Powers
S
Replacements   Replacements
Tier III - Division 5 (South)
121
Woody Powers (DNQ)
G
Heartbreak Kids   Heartbreak Kids
Tier II - Division 4 (South)
124
Tom Pratt
S
Hornets HC   Hornets HC
Tier IV - Division 8 (South)
125
Jessica Pratt (Sokol)
S
Hornets HC   Hornets HC
Tier IV - Division 8 (South)
126
Mark Prelusky
G
Team Carlos   Team Carlos
Tier III - Division 5 (South)
127
Alex Prenaveau
  Team 2
Discover Hockey (Summer)
128
Alexandre Prenoveau
F
Arctic Monkeys   Arctic Monkeys
Tier IV - Division 9 (South)
130
Scott Preston
  Velocity 2.0
Tier III - Division 6 (South)
133
OJ Pries
S
Hounds II   Hounds II
Tier I - Division 2
135
Jared Procyshen
S
Replacements   Replacements
Tier III - Division 5 (South)
137
Louise Proulx
D
Ice Holes   Ice Holes
Tier IV - Division 9 (North)
138
Michael Prowse
D
Generals   Generals
Tier IV - Division 8 (North)
140
Darcy Pruden
S
Hosers VIII   Hosers VIII
Tier III - Division 7 (South)
141
Joe Prud-Homme
S
Mad Flails   Mad Flails
Tier IV - Division 9 (South)
142
Carson Puetz
G
Black Mambas   Black Mambas
Tier III - Division 5 (South)
143
Joel Purdy
S
Hornets HC   Hornets HC
Tier IV - Division 8 (South)
144
Andrew  Pyle
G
Hosers VI   Hosers VI
Tier III - Division 5 (South)
145
Alex Pyle-Penley
S
Blues   Blues
Tier III - Division 6 (South)



View this page in printer friendly format.


Tier I - Division 2
No Games Scheduled

Tier II - Division 3 (North)
No Games Scheduled

Tier II - Division 3 (South)
No Games Scheduled

Tier II - Division 4 (South)
at
10:45 PM  -   JSA

Tier II - Division 5 (North)
at
9:45 PM  -   WEH

Tier II - Division 5 (South)
No Games Scheduled

Tier III - Division 6 (South)
No Games Scheduled

Tier III - Division 7 (North)
at
10:30 PM  -   BOW

Tier III - Division 7 (South)
No Games Scheduled

Tier III - Division 8 (North)
No Games Scheduled

Tier III - Division 8 (South)
No Games Scheduled

Tier IV - Division 9 (North)
at
9:30 PM  -   SAIT

Tier IV - Division 9 (South)
No Games Scheduled

Tier IV - Division 10 (North)
No Games Scheduled

Tier IV - Division 10 (South)
at
10:15 PM  -   TRW

Discover Hockey (Fall)
No Games Scheduled



| Rules | Player Waiver | Game Stats Updates | Player Search | Suspensions | Game Feedback | Adrenalin Discount | Ref/Time Keeper Interest | Team Registration | Discover Hockey | Better Hockey | Draft Tournament | Arenas | Contact | Facebook | NCHL Edmonton | NCHL Grande Prairie | NCHL Richmond | Spare Goalies/Players | Officials Forms | Officials Login |

All content contained on this website is copyright © 2019 Sportzone Internet Services and NCHL
Website Design and Development by Sportzone's Sports League Software