Tuesday, November 19, 2019
» Rules

» Player Waiver

» Game Stats Updates

» Player Search

» Suspensions

» Game Feedback

» Adrenalin Discount

» Ref/Time Keeper Interest

» Team Registration

» Discover Hockey

» Better Hockey

» Draft Tournament

» Arenas

» Contact

» Facebook

» NCHL Edmonton

» NCHL Grande Prairie

» NCHL Richmond

» Spare Goalies/Players

» Officials Forms

» Officials Login

 
What is your favourite NCHL facility?
Bowness
Brentwood
Cardel Rec South
Corral
Crowchild Twin
Crowfoot
East Calgary Twin
Flames Community
Jack Setters
Lake Bonavista
Max Bell
Mount Pleasant
Olympic Oval
Rocky Ridge
Rose Kohn
SAIT
Scott Seaman
Springbank
Trico
Vivo
West Hillhurst

 
Untitled Document
Search By Name:
Players By Last Name
A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z

No
Player Name
Pos
Team
1
Richard Nagan
S
Velocity   Velocity
Tier IV - Division 8 (South)
2
Ryan Nahorniak
S
Grateful Puckheads   Grateful Puckheads
Tier III - Division 5 (South)
3
Ryan Nahorniak
G
Grateful Puckheads   Grateful Puckheads
Tier III - Division 5 (South)
4
Karim Nanji
D
Ice Cobras   Ice Cobras
Tier IV - Division 9 (South)
5
Kully Narang
S
Crown Royals HC   Crown Royals HC
Tier III - Division 7 (South)
6
Kully  Narang
S
Mighty Donkeys   Mighty Donkeys
Tier IV - Division 8 (South)
7
Naomi Narang
S
Crown Royals HC   Crown Royals HC
Tier III - Division 7 (South)
8
Naomi Narang
S
Mighty Donkeys   Mighty Donkeys
Tier IV - Division 8 (South)
9
Will  Nash
S
Ice Pirates   Ice Pirates
Tier II - Division 4 (South)
11
Qais Nayani (A)
LW
Imperials   Imperials
Tier II - Division 4 (South)
12
Avery Neigel
G
Mad Flails   Mad Flails
Tier IV - Division 9 (South)
13
Gerald Neil
D
Punishers   Punishers
Tier IV - Division 9 (North)
15
Mike Neiland GM
RW
Mid Ice Crisis   Mid Ice Crisis
Tier IV - Division 9 (South)
16
Jacob Neill
G
Mid Ice Crisis   Mid Ice Crisis
Tier IV - Division 9 (South)
17
Andrew Neima
S
Barncats   Barncats
Tier IV - Division 8 (South)
18
Nathan Nesbitt
G
Arctic Monkeys   Arctic Monkeys
Tier IV - Division 9 (South)
19
Ross  Nesbitt
S
Thundercats   Thundercats
Tier II - Division 3 (South)
21
Russ Neshine
G
C-Hawks   C-Hawks
Tier IV - Division 8 (North)
23
EVAN NEUFELD
S
RSL Superheat   RSL Superheat
Tier II - Division 3 (South)
24
Jason Neustaeter
S
Mighty Donkeys   Mighty Donkeys
Tier IV - Division 8 (South)
25
Tanner Newitt
S
Ice Hawks   Ice Hawks
Tier I - Division 2
27
Ben Newman
C-Hawks   C-Hawks
Tier IV - Division 8 (North)
28
Andy Newsome
C
Grateful Puckheads   Grateful Puckheads
Tier III - Division 5 (South)
29
Patrick Newton
G
Rhinos   Rhinos
Tier III - Division 5 (North)
32
Arnold Ngai
S
Nuclear Winter   Nuclear Winter
Tier III - Division 6 (South)
34
Alex Nguyen
S
  Band of Brothers
Tier III - Division 7 (North)
35
Alex Nguyen
G
  Band of Brothers
Tier III - Division 7 (North)
36
Jimmie Nguyen
S
Puck Buddies   Puck Buddies
Tier III - Division 5 (North)
37
Michael Nguyen
S
C-Hawks   C-Hawks
Tier IV - Division 8 (North)
40
Richard Nguyen
G
Puck Buddies   Puck Buddies
Tier III - Division 5 (North)
41
Kevin Nham
F
Punishers   Punishers
Tier IV - Division 9 (North)
42
Kevin Nham
S
Bad Mother Puckers   Bad Mother Puckers
Tier IV - Division 9 (South)
43
Kevin Nham
Lumberjacked   Lumberjacked
Tier IV - Division 9 (North)
44
Huy Nhan
S
Black Mambas   Black Mambas
Tier III - Division 5 (South)
45
Huy Nhan
S
Velocity   Velocity
Tier IV - Division 8 (South)
46
Huy Nhan
S
  Velocity 2.0
Tier III - Division 6 (South)
47
Robin Nickerson
S
Nuclear Winter   Nuclear Winter
Tier III - Division 6 (South)
48
Cam Nielsen
G
Ron Burgundys   Ron Burgundys
Tier III - Division 7 (North)
49
Goce Nikolov
F
Ice Pirates   Ice Pirates
Tier II - Division 4 (South)
50
Trevor Nimegeers
S
Mighty Donkeys   Mighty Donkeys
Tier IV - Division 8 (South)
52
Eric Niven
S
Snake Plisskin   Snake Plisskin
Tier III - Division 7 (North)
53
Brendan Nogue
S
  Band of Brothers
Tier III - Division 7 (North)
54
Robby Nolan
S
Wolverines   Wolverines
Tier II - Division 3 (North)
55
Chris Nonis
S
Chooches   Chooches
Tier II - Division 3 (South)
56
Tyler Normandeau
S
Hosers III   Hosers III
Tier II - Division 3 (South)
57
Tyler Normandeau
All Blacks   All Blacks
Tier II - Division 4 (South)
58
Benjamin Norwood
S
Aces   Aces
Tier II - Division 4 (South)
59
Sean Notenboam
S
Trollface   Trollface
Tier IV - Division 8 (North)
61
Michael Novak
S
One Man Wolf Pack   One Man Wolf Pack
Tier IV - Division 8 (North)
62
Michael Novak
S
  One Man Wolf Pack HC
Tier III - Division 5 (North)
64
Greg Nygren
S
Lightning   Lightning
Tier III - Division 7 (South)



View this page in printer friendly format.


Tier I - Division 2
No Games Scheduled

Tier II - Division 3 (North)
No Games Scheduled

Tier II - Division 3 (South)
No Games Scheduled

Tier II - Division 4 (South)
No Games Scheduled

Tier II - Division 5 (North)
at
10:30 PM  -   BOW

Tier II - Division 5 (South)
No Games Scheduled

Tier III - Division 6 (South)
at
10:15 PM  -   SET-A

Tier III - Division 7 (North)
No Games Scheduled

Tier III - Division 7 (South)
at
10:30 PM  -   SSS

Tier III - Division 8 (North)
No Games Scheduled

Tier III - Division 8 (South)
No Games Scheduled

Tier IV - Division 9 (North)
No Games Scheduled

Tier IV - Division 9 (South)
at
10:30 PM  -   SF2

Tier IV - Division 10 (North)
at
10:15 PM  -   WEH

Tier IV - Division 10 (South)
No Games Scheduled

Discover Hockey (Fall)
No Games Scheduled



| Rules | Player Waiver | Game Stats Updates | Player Search | Suspensions | Game Feedback | Adrenalin Discount | Ref/Time Keeper Interest | Team Registration | Discover Hockey | Better Hockey | Draft Tournament | Arenas | Contact | Facebook | NCHL Edmonton | NCHL Grande Prairie | NCHL Richmond | Spare Goalies/Players | Officials Forms | Officials Login |

All content contained on this website is copyright © 2019 Sportzone Internet Services and NCHL
Website Design and Development by Sportzone's Sports League Software