Monday, October 21, 2019
» Rules

» Player Waiver

» Game Stats Updates

» Player Search

» Suspensions

» Game Feedback

» Adrenalin Discount

» Ref/Time Keeper Interest

» Team Registration

» Discover Hockey

» Better Hockey

» Draft Tournament

» Arenas

» Contact

» Facebook

» NCHL Edmonton

» NCHL Grande Prairie

» NCHL Richmond

» Spare Goalies/Players

» Officials Forms

» Officials Login

 
What is your favourite NCHL facility?
Bowness
Brentwood
Cardel Rec South
Corral
Crowchild Twin
Crowfoot
East Calgary Twin
Flames Community
Jack Setters
Lake Bonavista
Max Bell
Mount Pleasant
Olympic Oval
Rocky Ridge
Rose Kohn
SAIT
Scott Seaman
Springbank
Trico
Vivo
West Hillhurst

 
Untitled Document
Search By Name:
Players By Last Name
A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z

No
Player Name
Pos
Team
4
Brent Lacasse
S
  Puckers
Tier III - Division 7 (South)
5
Mike Lacey
S
  Joses
Tier II - Division 3 (South)
6
Nadir Ladha
F
Punishers   Punishers
Tier IV - Division 9 (North)
7
Justin Lafferty
S
Plum Sauce Kittens   Plum Sauce Kittens
Tier III - Division 7 (North)
8
Chris Lafreniere
S
Lumberjacked   Lumberjacked
Tier IV - Division 9 (North)
9
Dan Lagace
G
Mighty Donkeys   Mighty Donkeys
Tier IV - Division 8 (South)
10
Cris Lagos
S
Lightning   Lightning
Tier III - Division 7 (South)
12
Brent Laloge
S
Crown Royals HC   Crown Royals HC
Tier III - Division 7 (South)
14
David Lalonde
S
Offsiders   Offsiders
Tier IV - Division 8 (South)
15
Mathieu Lalonde
G
Hosers VI   Hosers VI
Tier III - Division 5 (South)
16
Mathieu Lalonde
G
  Mustangs
Tier III - Division 5 (North)
17
Mathieu Lalonde
G
Lightning   Lightning
Tier III - Division 7 (South)
18
Byron Lam
S
Rice Kings II   Rice Kings II
Tier IV - Division 9 (North)
21
Maxwell Lamb
S
Backdoor Bandits   Backdoor Bandits
Tier III - Division 5 (North)
26
Zach Lamoureux
F
  Sexy Sloths
Tier I - Division 2
27
Eric Lancaster
S
Barncats   Barncats
Tier IV - Division 8 (South)
28
Pierre-Olivier Lanciault-Bisson
S
Crown Royals HC   Crown Royals HC
Tier III - Division 7 (South)
29
Jesse Landeryou
S
Chooches   Chooches
Tier II - Division 3 (South)
30
Don Landry
S
  Joses
Tier II - Division 3 (South)
31
Eric Landry
D
Ice Pirates   Ice Pirates
Tier II - Division 4 (South)
32
Eric Landry
S
All Blacks   All Blacks
Tier II - Division 4 (South)
35
Dan Langlois
S
Chooches   Chooches
Tier II - Division 3 (South)
36
DAN LANGLOIS
S
RSL Superheat   RSL Superheat
Tier II - Division 3 (South)
37
Dan Langlois
S
Offsiders   Offsiders
Tier IV - Division 8 (South)
38
Dan Langlois
G
Offsiders   Offsiders
Tier IV - Division 8 (South)
39
Owen Lanktree
S
Tangerine Legion   Tangerine Legion
Tier IV - Division 8 (South)
40
Edward Lansdall
S
Hosers VI   Hosers VI
Tier III - Division 5 (South)
41
Ryan Lansdall
G
Hosers VI   Hosers VI
Tier III - Division 5 (South)
42
Ryan Lansdall
S
C-Hawks   C-Hawks
Tier IV - Division 8 (North)
43
Ryan Lansdall
G
C-Hawks   C-Hawks
Tier IV - Division 8 (North)
45
Dean Lardeur (A)
S
Replacements   Replacements
Tier III - Division 5 (South)
46
Stephane Lariviere
S
Les Habitants   Les Habitants
Tier I - Division 2
47
Tylor Lariviere
S
Les Habitants   Les Habitants
Tier I - Division 2
49
Ryan Lashbrook
G
Aces   Aces
Tier II - Division 4 (South)
50
Mike Latajka (GM)
S
Timbits of Doom   Timbits of Doom
Tier III - Division 6 (South)
51
Josh Lathrop
S
Hounds II   Hounds II
Tier I - Division 2
52
Marc Lattin
S
Crown Royals HC   Crown Royals HC
Tier III - Division 7 (South)
53
Dom Laurin
S
  Alaska Icemen
Tier II - Division 3 (South)
54
Dom Laurin
S
Lumberjacked   Lumberjacked
Tier IV - Division 9 (North)
57
Brett  Lavallee
S
Hosers VI   Hosers VI
Tier III - Division 5 (South)
58
Luis Lavieri
S
Offsiders   Offsiders
Tier IV - Division 8 (South)
61
Vincent Law
S
Trollface   Trollface
Tier IV - Division 8 (North)
62
Dan Lawless
S
Velocity   Velocity
Tier IV - Division 8 (South)
63
Nicko Lawless
D
Hosers III   Hosers III
Tier II - Division 3 (South)
65
Brad Lawrence
S
Jim-Bows Snipers   Jim-Bows Snipers
Tier III - Division 5 (North)
66
Phillip Lawrence
S
Crown Royals HC   Crown Royals HC
Tier III - Division 7 (South)
67
Brian  Le
S
Crown Royals HC   Crown Royals HC
Tier III - Division 7 (South)
68
Dean Le
S
Navy Seals   Navy Seals
Tier IV - Division 9 (North)
70
Daniel Leblanc
S
Imperials   Imperials
Tier II - Division 4 (South)
71
JORDAN LEBLANC
S
RSL Superheat   RSL Superheat
Tier II - Division 3 (South)
72
Jordan LeBlanc
S
  Alaska Icemen
Tier II - Division 3 (South)
73
Rick LeBouthillier
S
Hosers   Hosers
Tier II - Division 4 (South)
74
Greg Leclerc
S
Black Mambas   Black Mambas
Tier III - Division 5 (South)
75
Brian Lee
S
Velocity   Velocity
Tier IV - Division 8 (South)
77
Daniel Lee
S
Rice Kings   Rice Kings
Tier III - Division 7 (North)
78
Dennis Lee
G
Trollface   Trollface
Tier IV - Division 8 (North)
79
Graydon Lee
S
Aces   Aces
Tier II - Division 4 (South)
80
Graydon  Lee
S
Brawl Stars   Brawl Stars
Tier III - Division 7 (South)
82
Hubert Lee
S
C-Hawks   C-Hawks
Tier IV - Division 8 (North)
83
Jasper Lee
S
  Joses
Tier II - Division 3 (South)
84
Justin Lee
S
Tangerine Legion   Tangerine Legion
Tier IV - Division 8 (South)
85
Murray Lee
S
Hosers   Hosers
Tier II - Division 4 (South)
88
Scott Lee
C
  Independents
Tier III - Division 7 (North)
89
Vivian Lee
Trollface   Trollface
Tier IV - Division 8 (North)
90
Clayton Lee Chee
S
Rice Kings II   Rice Kings II
Tier IV - Division 9 (North)
92
Joel Lefebvre
RW
Ice Cobras   Ice Cobras
Tier IV - Division 9 (South)
96
John Leibel
S
Replacements   Replacements
Tier III - Division 5 (South)
101
David Lennon
F
Generals   Generals
Tier IV - Division 8 (North)
103
Jon Leong
S
Black Mambas   Black Mambas
Tier III - Division 5 (South)
104
Jon Leong
S
  Velocity 2.0
Tier III - Division 6 (South)
107
Jayson LeRoux
S
Jayz   Jayz
Tier IV - Division 8 (South)
108
Justin LeRoux
S
Jayz   Jayz
Tier IV - Division 8 (South)
109
Justin LeRoux
  Velocity 2.0
Tier III - Division 6 (South)
110
Damian  Les
S
Navy Seals   Navy Seals
Tier IV - Division 9 (North)
111
Alex Leslie
S
Trollface   Trollface
Tier IV - Division 8 (North)
112
Joel Lethaby
S
  Puckers
Tier III - Division 7 (South)
113
Jeff Leung
S
Tangerine Legion   Tangerine Legion
Tier IV - Division 8 (South)
114
Jeffrey Leung
S
Puck Buddies   Puck Buddies
Tier III - Division 5 (North)
115
Roman Levandovsky
S
Hosers III   Hosers III
Tier II - Division 3 (South)
116
Roman  Levandovsky
F
Wolverines   Wolverines
Tier II - Division 3 (North)
117
Roman Levandovsky
S
Hosers VI   Hosers VI
Tier III - Division 5 (South)
118
Roman Levandovsky
D
Hosers   Hosers
Tier II - Division 4 (South)
119
Roman Levandovsky
S
Les Habitants   Les Habitants
Tier I - Division 2
120
Roman Levandovsky
S
  Joses
Tier II - Division 3 (South)
121
Chris Levenick
G
Inglourious Basterds   Inglourious Basterds
Tier IV - Division 9 (South)
122
Kaylee Lew
F
Arctic Monkeys   Arctic Monkeys
Tier IV - Division 9 (South)
123
Kaylee Lew
  Team 2
Discover Hockey (Summer)
125
Tyler Lewis
S
Pork-Chop Express   Pork-Chop Express
Tier IV - Division 9 (South)
126
Tyler Lewis
S
Calgary Eagles   Calgary Eagles
Tier IV - Division 9 (South)
129
Michael Liley
S
Jim-Bows Snipers   Jim-Bows Snipers
Tier III - Division 5 (North)
130
Brendon Lipchen
G
Bad Mother Puckers   Bad Mother Puckers
Tier IV - Division 9 (South)
131
Jeff Liske
S
Mid Ice Crisis   Mid Ice Crisis
Tier IV - Division 9 (South)
132
James  Litke
LW
Grateful Puckheads   Grateful Puckheads
Tier III - Division 5 (South)
134
Dana Little
S
Barn Burners   Barn Burners
Tier II - Division 3 (North)
135
Scott Little
Hosers III   Hosers III
Tier II - Division 3 (South)
136
Scott Little
S
Les Habitants   Les Habitants
Tier I - Division 2
138
Colin Lloyd
S
Replacements   Replacements
Tier III - Division 5 (South)
140
Colin Lloyd
G
  Whiskey Dekes
Tier I - Division 2
142
Darren Lo
S
Lightning   Lightning
Tier III - Division 7 (South)
143
Arseny Lobanov
S
One Man Wolf Pack   One Man Wolf Pack
Tier IV - Division 8 (North)
144
Arseny Lobanov
S
Barn Burners   Barn Burners
Tier II - Division 3 (North)
148
Stephen Lockhart
S
  Whiskey Dekes
Tier I - Division 2
149
Joel Loeffler
S
Dusters   Dusters
Tier I - Division 2
150
Joel Loeffler
All Blacks   All Blacks
Tier II - Division 4 (South)
152
R.B. Logan
S
Dusters   Dusters
Tier I - Division 2
153
Dan Lombardi
S
Lightning   Lightning
Tier III - Division 7 (South)
154
Steven Longay
S
Atomic Bombers   Atomic Bombers
Tier IV - Division 8 (North)
157
Garrick Longman
G
Black Mambas   Black Mambas
Tier III - Division 5 (South)
158
Brian Loose
F
Punishers   Punishers
Tier IV - Division 9 (North)
159
Brian Loose
S
Mighty Donkeys   Mighty Donkeys
Tier IV - Division 8 (South)
161
Ed Louie
S
Tangerine Legion   Tangerine Legion
Tier IV - Division 8 (South)
163
Matt Louie
S
Thundercats   Thundercats
Tier II - Division 3 (South)
165
Michael Louie
S
Puck Buddies   Puck Buddies
Tier III - Division 5 (North)
166
Richard Louie
Team Carlos   Team Carlos
Tier III - Division 5 (South)
167
Mark  Lous
G
Barncats   Barncats
Tier IV - Division 8 (South)
168
Brad Lovelock
S
Lumberjacked   Lumberjacked
Tier IV - Division 9 (North)
169
Sherman  Lovett
S
  Sexy Sloths
Tier I - Division 2
170
Joseph Low
S
Rice Kings   Rice Kings
Tier III - Division 7 (North)
171
Joseph Low
S
Rice Kings II   Rice Kings II
Tier IV - Division 9 (North)
172
Aaron Lowen
S
Hosers VI   Hosers VI
Tier III - Division 5 (South)
173
Robert Lowther
S
  Mustangs
Tier III - Division 5 (North)
175
Sam Lu
S
Tangerine Legion   Tangerine Legion
Tier IV - Division 8 (South)
176
Khun Luc
S
Mid Ice Crisis   Mid Ice Crisis
Tier IV - Division 9 (South)
177
TYLER LUCAS
S
RSL Sublimators   RSL Sublimators
Tier II - Division 3 (North)
178
Bret  Luchsinger
S
Generals   Generals
Tier IV - Division 8 (North)
180
Tye Lucy
S
Ducks   Ducks
Tier IV - Division 9 (North)
182
Dale Ludwig
S
Chooches   Chooches
Tier II - Division 3 (South)
183
Josh Luk
S
Puck Buddies   Puck Buddies
Tier III - Division 5 (North)
184
Trevor  Luk
S
Myoclonic Jerks   Myoclonic Jerks
Tier III - Division 5 (North)
186
Evan  Lundgren
S
Thundercats   Thundercats
Tier II - Division 3 (South)
187
Dave Lundin
S
Ron Burgundys   Ron Burgundys
Tier III - Division 7 (North)
188
Daniel Lundy
S
  Band of Brothers
Tier III - Division 7 (North)
189
Aaron Lupton
LW
Hornets HC   Hornets HC
Tier IV - Division 8 (South)
190
Phil Lutzko
S
One Man Wolf Pack   One Man Wolf Pack
Tier IV - Division 8 (North)
192
David Ly (A) (GM)
F
Nuclear Winter   Nuclear Winter
Tier III - Division 6 (South)
196
Austin Lyons
S
Grateful Puckheads   Grateful Puckheads
Tier III - Division 5 (South)
197
Kelly Lyver-Davidsen
S
Inglourious Basterds   Inglourious Basterds
Tier IV - Division 9 (South)



View this page in printer friendly format.


Tier I - Division 2
No Games Scheduled

Tier II - Division 3 (North)
No Games Scheduled

Tier II - Division 3 (South)
at
10:00 PM  -   ETB

Tier II - Division 4 (South)
No Games Scheduled

Tier II - Division 5 (North)
No Games Scheduled

Tier II - Division 5 (South)
at
10:15 PM  -   SF3

Tier III - Division 6 (South)
No Games Scheduled

Tier III - Division 7 (North)
at
9:45 PM  -   WEH
at
10:15 PM  -   CRO

Tier III - Division 7 (South)
No Games Scheduled

Tier III - Division 8 (North)
at
10:15 PM  -   CRO

Tier III - Division 8 (South)
at
9:00 PM  -   SSS

Tier IV - Division 9 (North)
No Games Scheduled

Tier IV - Division 9 (South)
at
9:00 PM  -   SSS

Tier IV - Division 10 (North)
No Games Scheduled

Tier IV - Division 10 (South)
at
10:15 PM  -   TRE



| Rules | Player Waiver | Game Stats Updates | Player Search | Suspensions | Game Feedback | Adrenalin Discount | Ref/Time Keeper Interest | Team Registration | Discover Hockey | Better Hockey | Draft Tournament | Arenas | Contact | Facebook | NCHL Edmonton | NCHL Grande Prairie | NCHL Richmond | Spare Goalies/Players | Officials Forms | Officials Login |

All content contained on this website is copyright © 2019 Sportzone Internet Services and NCHL
Website Design and Development by Sportzone's Sports League Software