Tuesday, January 21, 2020
» Rules

» Player Waiver

» Game Stats Updates

» Player Search

» Suspensions

» Game Feedback

» Adrenalin Discount

» Ref/Time Keeper Interest

» Team Registration

» Discover Hockey

» Better Hockey

» Draft Tournament

» Arenas

» Contact

» Facebook

» NCHL Edmonton

» NCHL Grande Prairie

» NCHL Richmond

» Spare Goalies/Players

» Officials Forms

» Officials Login

 
What is your favourite NCHL facility?
Bowness
Brentwood
Cardel Rec South
Corral
Crowchild Twin
Crowfoot
East Calgary Twin
Flames Community
Jack Setters
Lake Bonavista
Max Bell
Mount Pleasant
Olympic Oval
Rocky Ridge
Rose Kohn
SAIT
Scott Seaman
Springbank
Trico
Vivo
West Hillhurst

 
Untitled Document
Search By Name:
Players By Last Name
A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z

No
Player Name
Pos
Team
2
Gerald DaCanay
S
Rice Kings II   Rice Kings II
Tier IV - Division 9 (North)
3
Jay Dalldson (DNQ)
S
Ice Hawks   Ice Hawks
Tier I - Division 2
5
Leevon  Dance
S
Trigons   Trigons
Tier III - Division 5 (South)
7
Brandon Dang
S
C-Hawks   C-Hawks
Tier IV - Division 8 (North)
8
KYLE DANIELS
F
RSL Sublimators   RSL Sublimators
Tier II - Division 3 (North)
11
Dustin Dann
G
Hosers VI   Hosers VI
Tier III - Division 5 (South)
12
Dustin Dann
G
  Joses
Tier II - Division 3 (South)
14
Geoff D'Arcy
S
Plum Sauce Kittens   Plum Sauce Kittens
Tier III - Division 7 (North)
15
Brandon Darling
S
Trigons   Trigons
Tier III - Division 5 (South)
17
Craig Darrow
S
Beers   Beers
Tier IV - Division 8 (North)
18
Ben Daumler
G
Wolverines   Wolverines
Tier II - Division 3 (North)
19
Carson David
Barn Burners   Barn Burners
Tier II - Division 3 (North)
20
Carson David
S
All Blacks   All Blacks
Tier II - Division 4 (South)
22
Jason David
Generals   Generals
Tier IV - Division 8 (North)
23
Jay Davidson
F
Hosers III   Hosers III
Tier II - Division 3 (South)
24
Jay Davidson
S
Hosers   Hosers
Tier II - Division 4 (South)
25
Jay Davidson
S
Barn Burners   Barn Burners
Tier II - Division 3 (North)
26
Jordan Davidson
S
Aces   Aces
Tier II - Division 4 (South)
33
Matt Davis
S
  One Man Wolf Pack HC
Tier III - Division 5 (North)
34
Matthew Davis
G
Myoclonic Jerks   Myoclonic Jerks
Tier III - Division 5 (North)
35
Paul Davis
S
Myoclonic Jerks   Myoclonic Jerks
Tier III - Division 5 (North)
37
Josef  Davison
S
Ice Hawks   Ice Hawks
Tier I - Division 2
38
Kenneth Patrick Davitt
S
Rice Kings   Rice Kings
Tier III - Division 7 (North)
39
Kenneth Patrick Davitt
S
Rice Kings II   Rice Kings II
Tier IV - Division 9 (North)
40
Chris Dawe
G
Aces   Aces
Tier II - Division 4 (South)
41
Chris Dawe
G
Brawl Stars   Brawl Stars
Tier III - Division 7 (South)
42
Liam Dawe
S
Backdoor Bandits   Backdoor Bandits
Tier III - Division 5 (North)
43
Adam Dawes
S
Black Mambas   Black Mambas
Tier III - Division 5 (South)
45
Mat Day
S
Offsiders   Offsiders
Tier IV - Division 8 (South)
49
Scott De Molitor
S
Inglourious Basterds   Inglourious Basterds
Tier IV - Division 9 (South)
51
Jaco De Villiers
S
Tangerine Legion   Tangerine Legion
Tier IV - Division 8 (South)
52
Trevor  Deagle
G
Rice Kings   Rice Kings
Tier III - Division 7 (North)
53
Trevor Deagle
S
Rice Kings   Rice Kings
Tier III - Division 7 (North)
54
Trevor  Deagle
G
Rice Kings II   Rice Kings II
Tier IV - Division 9 (North)
56
Chris DeCastro
S
Team Carlos   Team Carlos
Tier III - Division 5 (South)
57
Dane Decker
S
EH Team   EH Team
Tier III - Division 6 (South)
58
Shane DeGraaff
S
Inglourious Basterds   Inglourious Basterds
Tier IV - Division 9 (South)
59
Joe Degroot
S
Thundercats   Thundercats
Tier II - Division 3 (South)
61
Jerod  Deimuth
S
  Alaska Icemen
Tier II - Division 3 (South)
66
Mark Demeriez (C)
C
Imperials   Imperials
Tier II - Division 4 (South)
67
Quinn Demers
G
Generals   Generals
Tier IV - Division 8 (North)
69
Marc Demeter
S
Timbits of Doom   Timbits of Doom
Tier III - Division 6 (South)
70
Austin Demmans
G
Lightning   Lightning
Tier III - Division 7 (South)
71
Austin Demmans
G
Arctic Monkeys   Arctic Monkeys
Tier IV - Division 9 (South)
72
Leon Denenfeld
S
Barn Burners   Barn Burners
Tier II - Division 3 (North)
73
Bok Der
S
Calgary Eagles   Calgary Eagles
Tier IV - Division 9 (South)
75
Willie Derban
S
Beers   Beers
Tier IV - Division 8 (North)
76
Willie Derban
S
Punishers   Punishers
Tier IV - Division 9 (North)
77
Greg Dercach
S
Aces   Aces
Tier II - Division 4 (South)
78
Dave Dermody
S
Generals   Generals
Tier IV - Division 8 (North)
80
Liam Desaulles
S
Bad Mother Puckers   Bad Mother Puckers
Tier IV - Division 9 (South)
81
Cody Desautels
S
Backdoor Bandits   Backdoor Bandits
Tier III - Division 5 (North)
82
Nick Desrochers
S
Replacements   Replacements
Tier III - Division 5 (South)
83
Mike Devonshire
C
Ice Pirates   Ice Pirates
Tier II - Division 4 (South)
84
Karim Devraj
F
Punishers   Punishers
Tier IV - Division 9 (North)
86
Jonathon Dewar-C
S
Mid Ice Crisis   Mid Ice Crisis
Tier IV - Division 9 (South)
87
Bryan Dewhirst
S
Chooches   Chooches
Tier II - Division 3 (South)
88
Andrez  De-Zamacona
Tangerine Legion   Tangerine Legion
Tier IV - Division 8 (South)
89
Navdeep Dhaliwal
F
Punishers   Punishers
Tier IV - Division 9 (North)
93
Joshua Dias
S
Snake Plisskin   Snake Plisskin
Tier III - Division 7 (North)
94
Mark Diaz
S
Snake Plisskin   Snake Plisskin
Tier III - Division 7 (North)
95
Pablo Diaz
S
  Mustangs
Tier III - Division 5 (North)
97
Adam Dickens
S
Hornets HC   Hornets HC
Tier IV - Division 8 (South)
98
Joel Dilling
S
  Puckers
Tier III - Division 7 (South)
99
Chris Dingle
S
Navy Seals   Navy Seals
Tier IV - Division 9 (North)
100
Brad Dixon
S
Aces   Aces
Tier II - Division 4 (South)
101
Brad  Dixon
S
Replacements   Replacements
Tier III - Division 5 (South)
103
Chandler Dixon
S
Hosers VI   Hosers VI
Tier III - Division 5 (South)
104
Chandler Dixon
S
Hosers   Hosers
Tier II - Division 4 (South)
106
Jason Dixon
G
Lightning   Lightning
Tier III - Division 7 (South)
107
Jason Dixon
G
Velocity   Velocity
Tier IV - Division 8 (South)
108
Jason Dixon
G
  Velocity 2.0
Tier III - Division 6 (South)
109
Neal Dixon
S
  Mustangs
Tier III - Division 5 (North)
111
Mike Djuff
S
Myoclonic Jerks   Myoclonic Jerks
Tier III - Division 5 (North)
112
Alex Dobbins
S
Pork-Chop Express   Pork-Chop Express
Tier IV - Division 9 (South)
113
Sheldon Dobie
S
Dusters   Dusters
Tier I - Division 2
114
Cam Dobranski
S
Brawl Stars   Brawl Stars
Tier III - Division 7 (South)
115
Jason Docherty
S
Atomic Bombers   Atomic Bombers
Tier IV - Division 8 (North)
116
Simon Docherty
S
Plum Sauce Kittens   Plum Sauce Kittens
Tier III - Division 7 (North)
119
Bob Dong
S
Hounds II   Hounds II
Tier I - Division 2
120
Bob Dong
S
Les Habitants   Les Habitants
Tier I - Division 2
121
Keegan Donovan
S
Blues   Blues
Tier III - Division 6 (South)
122
Marc Doudelet
S
EH Team   EH Team
Tier III - Division 6 (South)
123
Cameron Dougall
S
Chooches   Chooches
Tier II - Division 3 (South)
124
Brad Dreger
G
Hosers III   Hosers III
Tier II - Division 3 (South)
125
Bradley Dreger
G
Ice Hawks   Ice Hawks
Tier I - Division 2
127
Eric Drinkwater
S
Trigons   Trigons
Tier III - Division 5 (South)
128
Steven Dsouza
S
Tangerine Legion   Tangerine Legion
Tier IV - Division 8 (South)
129
Steven Dsouza
S
Puck Buddies   Puck Buddies
Tier III - Division 5 (North)
131
Ryan Dubetz
S
Jayz   Jayz
Tier IV - Division 8 (South)
132
Tyler Dubetz
S
Jayz   Jayz
Tier IV - Division 8 (South)
134
William Ducharme
S
Ice Hawks   Ice Hawks
Tier I - Division 2
135
Jason Duffy
S
Wolverines   Wolverines
Tier II - Division 3 (North)
136
Jason Duffy
S
Black Mambas   Black Mambas
Tier III - Division 5 (South)
139
Curtis Duggan (C)
RD
  Independents
Tier III - Division 7 (North)
140
Karen Dullat
Wolverines   Wolverines
Tier II - Division 3 (North)
141
Patrick  Dumont
F
Ice Holes   Ice Holes
Tier IV - Division 9 (North)
142
Ben Duncan
S
Thundercats   Thundercats
Tier II - Division 3 (South)
143
Matt Duncan
D
Barn Burners   Barn Burners
Tier II - Division 3 (North)
146
Matt Dunne
S
  Alaska Icemen
Tier II - Division 3 (South)
147
Hong Duong
S
Velocity   Velocity
Tier IV - Division 8 (South)
148
Jesse Duong
S
Crown Royals HC   Crown Royals HC
Tier III - Division 7 (South)
149
Jesse Duong
S
Pork-Chop Express   Pork-Chop Express
Tier IV - Division 9 (South)
151
Evan Dutchak
S
  Team RamRod
Tier III - Division 6 (South)
152
Randall Dutchak
  Team RamRod
Tier III - Division 6 (South)
153
Thomas Dvorak
  Team 2
Discover Hockey (Summer)
154
Tomas Dvorak
S
Calgary Eagles   Calgary Eagles
Tier IV - Division 9 (South)



View this page in printer friendly format.


Tier I - Division 2
No Games Scheduled

Tier II - Division 3 (North)
No Games Scheduled

Tier II - Division 3 (South)
No Games Scheduled

Tier II - Division 4 (South)
No Games Scheduled

Tier II - Division 5 (North)
No Games Scheduled

Tier II - Division 5 (South)
No Games Scheduled

Tier III - Division 6 (South)
at
10:30 PM  -   SF2

Tier III - Division 7 (North)
No Games Scheduled

Tier III - Division 7 (South)
No Games Scheduled

Tier III - Division 8 (North)
No Games Scheduled

Tier III - Division 8 (South)
at
9:00 PM  -   SSS

Tier IV - Division 9 (North)
at
10:30 PM  -   BOW

Tier IV - Division 9 (South)
No Games Scheduled

Tier IV - Division 10 (North)
at
10:15 PM  -   WEH

Tier IV - Division 10 (South)
at
10:30 PM  -   SSS

Discover Hockey (Fall)
No Games Scheduled

Discover Hockey (Winter)
No Games Scheduled



| Rules | Player Waiver | Game Stats Updates | Player Search | Suspensions | Game Feedback | Adrenalin Discount | Ref/Time Keeper Interest | Team Registration | Discover Hockey | Better Hockey | Draft Tournament | Arenas | Contact | Facebook | NCHL Edmonton | NCHL Grande Prairie | NCHL Richmond | Spare Goalies/Players | Officials Forms | Officials Login |

All content contained on this website is copyright © 2019 Sportzone Internet Services and NCHL
Website Design and Development by Sportzone's Sports League Software