Thursday, December 05, 2019
» Rules

» Player Waiver

» Game Stats Updates

» Player Search

» Suspensions

» Game Feedback

» Adrenalin Discount

» Ref/Time Keeper Interest

» Team Registration

» Discover Hockey

» Better Hockey

» Draft Tournament

» Arenas

» Contact

» Facebook

» NCHL Edmonton

» NCHL Grande Prairie

» NCHL Richmond

» Spare Goalies/Players

» Officials Forms

» Officials Login

 
What is your favourite NCHL facility?
Bowness
Brentwood
Cardel Rec South
Corral
Crowchild Twin
Crowfoot
East Calgary Twin
Flames Community
Jack Setters
Lake Bonavista
Max Bell
Mount Pleasant
Olympic Oval
Rocky Ridge
Rose Kohn
SAIT
Scott Seaman
Springbank
Trico
Vivo
West Hillhurst

 
Untitled Document
Search By Name:
Players By Last Name
A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z

No
Player Name
Pos
Team
1
Ben Cacic
G
Ice Holes   Ice Holes
Tier IV - Division 9 (North)
2
Connor Cadger
S
Black Mambas   Black Mambas
Tier III - Division 5 (South)
3
Bryson Cadle
S
Snake Plisskin   Snake Plisskin
Tier III - Division 7 (North)
4
Josh Cahais
S
Beers   Beers
Tier IV - Division 8 (North)
5
Josh Cahais
S
Punishers   Punishers
Tier IV - Division 9 (North)
6
Mike  Calhoun
S
Les Habitants   Les Habitants
Tier I - Division 2
7
Mike Calhoun
S
Barn Burners   Barn Burners
Tier II - Division 3 (North)
8
Peter Calverley
S
Hosers   Hosers
Tier II - Division 4 (South)
9
Robert Calvert
S
Rhinos   Rhinos
Tier III - Division 5 (North)
10
Gary Cameron
S
Navy Seals   Navy Seals
Tier IV - Division 9 (North)
12
Connor Cameron (DNQ)
S
  Puckers
Tier III - Division 7 (South)
13
Brandon Campbell
S
Team Carlos   Team Carlos
Tier III - Division 5 (South)
14
Brendan Campbell
C-Hawks   C-Hawks
Tier IV - Division 8 (North)
15
Craig Campbell
S
  Mustangs
Tier III - Division 5 (North)
16
Dave Campbell
S
Geri-Hat-Tricks   Geri-Hat-Tricks
Tier IV - Division 8 (South)
17
Gavin Campbell
D
Hornets HC   Hornets HC
Tier IV - Division 8 (South)
18
Ian Campbell
D
Hornets HC   Hornets HC
Tier IV - Division 8 (South)
19
Jason Campbell
G
  Puckers
Tier III - Division 7 (South)
20
Jillian Campbell
S
Hornets HC   Hornets HC
Tier IV - Division 8 (South)
21
Rory Campbell
S
Hornets HC   Hornets HC
Tier IV - Division 8 (South)
22
Scott Campbell
F
Barncats   Barncats
Tier IV - Division 8 (South)
23
Shane Campbell
S
Barn Burners   Barn Burners
Tier II - Division 3 (North)
24
Derek Campigotto
S
  Velocity 2.0
Tier III - Division 6 (South)
25
Tyler Cann
G
  One Man Wolf Pack HC
Tier III - Division 5 (North)
26
James Canning
S
Wolverines   Wolverines
Tier II - Division 3 (North)
27
Steve Cantrill
S
  Band of Brothers
Tier III - Division 7 (North)
29
Dennis Capnerhurst
S
Hornets HC   Hornets HC
Tier IV - Division 8 (South)
30
Erin Capovilla
S
Plum Sauce Kittens   Plum Sauce Kittens
Tier III - Division 7 (North)
32
Jordan Carino
S
Mid Ice Crisis   Mid Ice Crisis
Tier IV - Division 9 (South)
35
Dean Carmen
S
  Alaska Icemen
Tier II - Division 3 (South)
36
Andy Carmichael
G
Lightning   Lightning
Tier III - Division 7 (South)
38
Kendrick Carmichel
S
Wolverines   Wolverines
Tier II - Division 3 (North)
39
Chad Caron
S
  One Man Wolf Pack HC
Tier III - Division 5 (North)
41
Chad Carriere
S
Hosers   Hosers
Tier II - Division 4 (South)
42
Shane Carriere
S
Aces   Aces
Tier II - Division 4 (South)
44
David Carson (DNQ?)
S
Ice Holes   Ice Holes
Tier IV - Division 9 (North)
45
DUSTIN CARTER
D
RSL Sublimators   RSL Sublimators
Tier II - Division 3 (North)
46
Rob Carter
S
Ice Cobras   Ice Cobras
Tier IV - Division 9 (South)
48
Adam Casey
S
Calgary Eagles   Calgary Eagles
Tier IV - Division 9 (South)
49
Jason Cattoni
S
Velocity   Velocity
Tier IV - Division 8 (South)
50
Jason Cattoni
S
  Velocity 2.0
Tier III - Division 6 (South)
51
Mark Caudill
F
Arctic Monkeys   Arctic Monkeys
Tier IV - Division 9 (South)
52
Drew Cavanagh
S
Les Habitants   Les Habitants
Tier I - Division 2
55
Nicholas Caza
S
  Alaska Icemen
Tier II - Division 3 (South)
56
Ivan Cermak (C)
S
Team Carlos   Team Carlos
Tier III - Division 5 (South)
57
Lorenzo Cerrato
S
Nuclear Winter   Nuclear Winter
Tier III - Division 6 (South)
59
John Cha
S
Rice Kings   Rice Kings
Tier III - Division 7 (North)
60
John  Cha
S
Rice Kings II   Rice Kings II
Tier IV - Division 9 (North)
61
Andre Chabot
S
Hosers   Hosers
Tier II - Division 4 (South)
62
Chad Chabot
G
Hornets HC   Hornets HC
Tier IV - Division 8 (South)
63
Raj Chadha
G
Snake Plisskin   Snake Plisskin
Tier III - Division 7 (North)
67
Henry Chan
G
  DH Lime Green
Discover Hockey (Summer)
68
Lee Chan
G
Backdoor Bandits   Backdoor Bandits
Tier III - Division 5 (North)
69
Tim Chan
S
Rice Kings   Rice Kings
Tier III - Division 7 (North)
70
Tim Chan
S
Black Mambas   Black Mambas
Tier III - Division 5 (South)
71
Tim Chan **FPW**
S
Rice Kings II   Rice Kings II
Tier IV - Division 9 (North)
75
Galib Charania
S
Offsiders   Offsiders
Tier IV - Division 8 (South)
76
Galib Charania
S
Mighty Donkeys   Mighty Donkeys
Tier IV - Division 8 (South)
77
Denis Charbonneau
All Blacks   All Blacks
Tier II - Division 4 (South)
79
Conrad Chase
S
One Man Wolf Pack   One Man Wolf Pack
Tier IV - Division 8 (North)
80
George Chase
S
  Dips and Rips
Tier II - Division 3 (North)
81
Conrad Chase "C"
S
  One Man Wolf Pack HC
Tier III - Division 5 (North)
86
Youssef Chehade
S
Ducks   Ducks
Tier IV - Division 9 (North)
87
Ray Chen
S
Lightning   Lightning
Tier III - Division 7 (South)
90
Jenn Chernoff
S
Nuclear Winter   Nuclear Winter
Tier III - Division 6 (South)
92
Bobby  Cheung
S
Trollface   Trollface
Tier IV - Division 8 (North)
93
Brian Cheung
G
Trollface   Trollface
Tier IV - Division 8 (North)
94
Brian Cheung **FPW**
S
Trollface   Trollface
Tier IV - Division 8 (North)
95
Alvin Chiang
S
Puck Buddies   Puck Buddies
Tier III - Division 5 (North)
96
Aaron Chicoine
G
Pork-Chop Express   Pork-Chop Express
Tier IV - Division 9 (South)
97
Aaron Chicoine
S
Calgary Eagles   Calgary Eagles
Tier IV - Division 9 (South)
98
Aaron Chicoine
G
Calgary Eagles   Calgary Eagles
Tier IV - Division 9 (South)
99
Danielle Chicoine
S
All Blacks   All Blacks
Tier II - Division 4 (South)
101
James Chisholm
S
  Whiskey Dekes
Tier I - Division 2
103
Marc Chiswell
S
Rhinos   Rhinos
Tier III - Division 5 (North)
104
Paul Chiswell
S
Rhinos   Rhinos
Tier III - Division 5 (North)
109
Raymond Choy
S
Wolverines   Wolverines
Tier II - Division 3 (North)
110
Victor Choy
S
Nuclear Winter   Nuclear Winter
Tier III - Division 6 (South)
113
Doug  Chu
S
Navy Seals   Navy Seals
Tier IV - Division 9 (North)
115
Arthur Chung
C-Hawks   C-Hawks
Tier IV - Division 8 (North)
116
David  Chung
S
Rice Kings   Rice Kings
Tier III - Division 7 (North)
117
Edison Chung
S
Myoclonic Jerks   Myoclonic Jerks
Tier III - Division 5 (North)
118
Ryley Churchill
S
Thundercats   Thundercats
Tier II - Division 3 (South)
119
Arden Churn
S
Barn Burners   Barn Burners
Tier II - Division 3 (North)
120
Ethan Cichy
S
  Puckers
Tier III - Division 7 (South)
123
Salvatore Cimino
S
Navy Seals   Navy Seals
Tier IV - Division 9 (North)
124
Matt Cinnamond
S
  Sexy Sloths
Tier I - Division 2
125
Luke Civitarese
S
Ice Hawks   Ice Hawks
Tier I - Division 2
127
Kyle Clandfield
S
All Blacks   All Blacks
Tier II - Division 4 (South)
128
Steve Clarey
S
Dusters   Dusters
Tier I - Division 2
129
Cameron Clark
S
  Mustangs
Tier III - Division 5 (North)
131
Jorden Clark
S
Buzzards   Buzzards
Tier III - Division 7 (South)
132
Jorden Clark
Tangerine Legion   Tangerine Legion
Tier IV - Division 8 (South)
134
Patrick  Clark
S
  Band of Brothers
Tier III - Division 7 (North)
135
Greg Clarke
S
  Dips and Rips
Tier II - Division 3 (North)
136
Joey Clarke
Pork-Chop Express   Pork-Chop Express
Tier IV - Division 9 (South)
137
Joey Clarke
S
Calgary Eagles   Calgary Eagles
Tier IV - Division 9 (South)
138
Sean Clarke
S
Geri-Hat-Tricks   Geri-Hat-Tricks
Tier IV - Division 8 (South)
139
Jay Clearly (DNQ)
S
Hosers VI   Hosers VI
Tier III - Division 5 (South)
140
Andrew  Cleghorn
S
Trigons   Trigons
Tier III - Division 5 (South)
141
Andrew Cleghorn (A)
S
Timbits of Doom   Timbits of Doom
Tier III - Division 6 (South)
142
Chris Cleland
S
Black Mambas   Black Mambas
Tier III - Division 5 (South)
144
David Clements
S
  One Man Wolf Pack HC
Tier III - Division 5 (North)
145
Landon Clost
S
Heartbreak Kids   Heartbreak Kids
Tier II - Division 4 (South)
146
Audrey Cloutier
D
Arctic Monkeys   Arctic Monkeys
Tier IV - Division 9 (South)
149
Tony Co
S
C-Hawks   C-Hawks
Tier IV - Division 8 (North)
150
Chris Coates
S
One Man Wolf Pack   One Man Wolf Pack
Tier IV - Division 8 (North)
151
Mitch Cobbett
S
  Sexy Sloths
Tier I - Division 2
152
Norm Cobble
S
Generals   Generals
Tier IV - Division 8 (North)
153
Richard Cochrane
G
  Whiskey Dekes
Tier I - Division 2
154
Jon Cody
S
Lightning   Lightning
Tier III - Division 7 (South)
157
Greg  Cole
S
Hosers   Hosers
Tier II - Division 4 (South)
158
Greg Cole
S
All Blacks   All Blacks
Tier II - Division 4 (South)
159
Dennis Colic
S
Ice Holes   Ice Holes
Tier IV - Division 9 (North)
161
Matthew Collins
S
Atomic Bombers   Atomic Bombers
Tier IV - Division 8 (North)
162
Tim Collins
S
  Mustangs
Tier III - Division 5 (North)
163
Ian Collinson
S
Calgary Eagles   Calgary Eagles
Tier IV - Division 9 (South)
164
Jared Collister
S
Heartbreak Kids   Heartbreak Kids
Tier II - Division 4 (South)
165
Tim Collister
Imperials   Imperials
Tier II - Division 4 (South)
166
Tim  Collister
S
Heartbreak Kids   Heartbreak Kids
Tier II - Division 4 (South)
167
Brian Colquhoun
D
Trigons   Trigons
Tier III - Division 5 (South)
168
Andrew Colvin
S
Trigons   Trigons
Tier III - Division 5 (South)
169
Samantha  Comeau
S
Pork-Chop Express   Pork-Chop Express
Tier IV - Division 9 (South)
170
Andrew Complak
S
  Team RamRod
Tier III - Division 6 (South)
171
Mitch Conaghan
S
Geri-Hat-Tricks   Geri-Hat-Tricks
Tier IV - Division 8 (South)
172
Corey Conlon
D
Generals   Generals
Tier IV - Division 8 (North)
173
Chris Connolly
S
Barncats   Barncats
Tier IV - Division 8 (South)
174
Trevor Conroy
S
Lightning   Lightning
Tier III - Division 7 (South)
179
Rick Cooke
S
Lumberjacked   Lumberjacked
Tier IV - Division 9 (North)
181
Nick Cooling
S
  Alaska Icemen
Tier II - Division 3 (South)
182
Colin Cooper
S
Ice Hawks   Ice Hawks
Tier I - Division 2
183
Desmond Cooper
F
Punishers   Punishers
Tier IV - Division 9 (North)
184
Mitch Cooper
S
Inglourious Basterds   Inglourious Basterds
Tier IV - Division 9 (South)
185
Peter Cooper
S
Brawl Stars   Brawl Stars
Tier III - Division 7 (South)
186
Peter Cooper (GM)
S
Aces   Aces
Tier II - Division 4 (South)
187
Steven Copland
S
Mighty Donkeys   Mighty Donkeys
Tier IV - Division 8 (South)
188
Jon Copple
S
Grateful Puckheads   Grateful Puckheads
Tier III - Division 5 (South)
189
Jon Copple
S
Grateful Puckheads   Grateful Puckheads
Tier III - Division 5 (South)
190
Barry Corbett
S
Atomic Bombers   Atomic Bombers
Tier IV - Division 8 (North)
192
Spencer Corbett
S
Dusters   Dusters
Tier I - Division 2
195
Jared Correia
S
One Man Wolf Pack   One Man Wolf Pack
Tier IV - Division 8 (North)
196
Gasper Correia (GM)
S
One Man Wolf Pack   One Man Wolf Pack
Tier IV - Division 8 (North)
197
Matthew Cortez
S
Mid Ice Crisis   Mid Ice Crisis
Tier IV - Division 9 (South)
199
Jose Costa
S
Lightning   Lightning
Tier III - Division 7 (South)
201
Manoel Costa
S
Tangerine Legion   Tangerine Legion
Tier IV - Division 8 (South)
204
Tyer Costello
S
Ice Hawks   Ice Hawks
Tier I - Division 2
205
Alex Cote
S
Barn Burners   Barn Burners
Tier II - Division 3 (North)
206
Mike Cottingham
S
Jayz   Jayz
Tier IV - Division 8 (South)
207
Rich Coumont
S
Hosers III   Hosers III
Tier II - Division 3 (South)
208
Rich Coumont
S
Hosers   Hosers
Tier II - Division 4 (South)
209
Tim Courage
S
Hosers VIII   Hosers VIII
Tier III - Division 7 (South)
211
Mathieu Couvreur
S
Mighty Donkeys   Mighty Donkeys
Tier IV - Division 8 (South)
215
Kyle Crawford
S
Blues   Blues
Tier III - Division 6 (South)
216
Jo Creighton
S
Lumberjacked   Lumberjacked
Tier IV - Division 9 (North)
217
Lisa Crichton
F
Generals   Generals
Tier IV - Division 8 (North)
218
Ben Cridland
S
  One Man Wolf Pack HC
Tier III - Division 5 (North)
219
Clay Crier
S
Imperials   Imperials
Tier II - Division 4 (South)
220
Daniel Cristini
S
  Velocity 2.0
Tier III - Division 6 (South)
221
Ken Crouser
S
Nuclear Winter   Nuclear Winter
Tier III - Division 6 (South)
222
BRYCE CROWE
S
RSL Sublimators   RSL Sublimators
Tier II - Division 3 (North)
224
Gabriel Cruz
S
Mid Ice Crisis   Mid Ice Crisis
Tier IV - Division 9 (South)
227
Bob Cunningham
Dusters   Dusters
Tier I - Division 2
228
Katherine Curzon
S
Lumberjacked   Lumberjacked
Tier IV - Division 9 (North)
229
David Cuschieri
LW
Ice Cobras   Ice Cobras
Tier IV - Division 9 (South)
230
John Cybulskie
S
Pork-Chop Express   Pork-Chop Express
Tier IV - Division 9 (South)
231
John Cybulskie
S
Calgary Eagles   Calgary Eagles
Tier IV - Division 9 (South)
232
Lindsey Cybulskie
S
Pork-Chop Express   Pork-Chop Express
Tier IV - Division 9 (South)
233
Tom Cybulskie
Pork-Chop Express   Pork-Chop Express
Tier IV - Division 9 (South)
234
Quinn Cymbalisty
S
Heartbreak Kids   Heartbreak Kids
Tier II - Division 4 (South)
235
Sheldon Cyrenne
S
Mighty Donkeys   Mighty Donkeys
Tier IV - Division 8 (South)



View this page in printer friendly format.


Tier I - Division 2
No Games Scheduled

Tier II - Division 3 (North)
No Games Scheduled

Tier II - Division 3 (South)
No Games Scheduled

Tier II - Division 4 (South)
at
10:45 PM  -   JSA

Tier II - Division 5 (North)
at
9:45 PM  -   WEH

Tier II - Division 5 (South)
No Games Scheduled

Tier III - Division 6 (South)
No Games Scheduled

Tier III - Division 7 (North)
at
10:30 PM  -   BOW

Tier III - Division 7 (South)
No Games Scheduled

Tier III - Division 8 (North)
No Games Scheduled

Tier III - Division 8 (South)
No Games Scheduled

Tier IV - Division 9 (North)
at
9:30 PM  -   SAIT

Tier IV - Division 9 (South)
No Games Scheduled

Tier IV - Division 10 (North)
No Games Scheduled

Tier IV - Division 10 (South)
at
10:15 PM  -   TRW

Discover Hockey (Fall)
No Games Scheduled



| Rules | Player Waiver | Game Stats Updates | Player Search | Suspensions | Game Feedback | Adrenalin Discount | Ref/Time Keeper Interest | Team Registration | Discover Hockey | Better Hockey | Draft Tournament | Arenas | Contact | Facebook | NCHL Edmonton | NCHL Grande Prairie | NCHL Richmond | Spare Goalies/Players | Officials Forms | Officials Login |

All content contained on this website is copyright © 2019 Sportzone Internet Services and NCHL
Website Design and Development by Sportzone's Sports League Software