Monday, December 09, 2019
» Rules

» Player Waiver

» Game Stats Updates

» Player Search

» Suspensions

» Game Feedback

» Adrenalin Discount

» Ref/Time Keeper Interest

» Team Registration

» Discover Hockey

» Better Hockey

» Draft Tournament

» Arenas

» Contact

» Facebook

» NCHL Edmonton

» NCHL Grande Prairie

» NCHL Richmond

» Spare Goalies/Players

» Officials Forms

» Officials Login

 
What is your favourite NCHL facility?
Bowness
Brentwood
Cardel Rec South
Corral
Crowchild Twin
Crowfoot
East Calgary Twin
Flames Community
Jack Setters
Lake Bonavista
Max Bell
Mount Pleasant
Olympic Oval
Rocky Ridge
Rose Kohn
SAIT
Scott Seaman
Springbank
Trico
Vivo
West Hillhurst

 
Untitled Document
Search By Name:
Players By Last Name
A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z

No
Player Name
Pos
Team
1
Allen Babb
G
Hosers VI   Hosers VI
Tier III - Division 5 (South)
4
Brendan Bachmeier
S
Hounds II   Hounds II
Tier I - Division 2
6
Kyle Bachus
S
Brawl Stars   Brawl Stars
Tier III - Division 7 (South)
8
Gary Bader
S
Buzzards   Buzzards
Tier III - Division 7 (South)
10
Chris Bailey
G
Chooches   Chooches
Tier II - Division 3 (South)
12
Edwin Baird
S
Team Carlos   Team Carlos
Tier III - Division 5 (South)
15
Dave Baker (C)
D
Nuclear Winter   Nuclear Winter
Tier III - Division 6 (South)
17
Wiliam Balawyder
G
Wolverines   Wolverines
Tier II - Division 3 (North)
18
Joel Balcarras
S
  Mustangs
Tier III - Division 5 (North)
20
Steve Ball
G
Imperials   Imperials
Tier II - Division 4 (South)
23
Jarrod Ballem
S
Mad Flails   Mad Flails
Tier IV - Division 9 (South)
24
Russell Balotro (A)
G
Lightning   Lightning
Tier III - Division 7 (South)
26
Aaron Baptiste
S
Replacements   Replacements
Tier III - Division 5 (South)
28
Devon Barber
S
  Mustangs
Tier III - Division 5 (North)
29
Richard Barber
S
Chooches   Chooches
Tier II - Division 3 (South)
30
RICHARD BARBER
F
RSL Superheat   RSL Superheat
Tier II - Division 3 (South)
31
Gabriel Barberio
S
Navy Seals   Navy Seals
Tier IV - Division 9 (North)
32
Alex Bardusov
S
Navy Seals   Navy Seals
Tier IV - Division 9 (North)
33
Kierson Bare
S
Rhinos   Rhinos
Tier III - Division 5 (North)
35
Alex Barker
Crown Royals HC   Crown Royals HC
Tier III - Division 7 (South)
36
Alex Barker
Crown Royals HC   Crown Royals HC
Tier III - Division 7 (South)
37
Alex Barker
S
Mighty Donkeys   Mighty Donkeys
Tier IV - Division 8 (South)
39
Chance Barkley
S
Wolverines   Wolverines
Tier II - Division 3 (North)
40
Matthew Barrett
S
Bad Mother Puckers   Bad Mother Puckers
Tier IV - Division 9 (South)
43
Matty Barron
S
Myoclonic Jerks   Myoclonic Jerks
Tier III - Division 5 (North)
44
Tyler Barron
S
Grateful Puckheads   Grateful Puckheads
Tier III - Division 5 (South)
45
Danny Barry
S
Barn Burners   Barn Burners
Tier II - Division 3 (North)
46
Scott Barry
S
Beers   Beers
Tier IV - Division 8 (North)
47
Scott Barry
S
Punishers   Punishers
Tier IV - Division 9 (North)
48
Curtis Barwich
S
Hounds II   Hounds II
Tier I - Division 2
49
Chris Bassett
S
Snake Plisskin   Snake Plisskin
Tier III - Division 7 (North)
50
Leland Bathgate
F
Jim-Bows Snipers   Jim-Bows Snipers
Tier III - Division 5 (North)
51
Mike Baumann
S
Arctic Monkeys   Arctic Monkeys
Tier IV - Division 9 (South)
54
Donovan Baxter
S
Nuclear Winter   Nuclear Winter
Tier III - Division 6 (South)
56
Katy Beach
S
Jayz   Jayz
Tier IV - Division 8 (South)
59
Brian  Beattie
G
Generals   Generals
Tier IV - Division 8 (North)
60
Colin Beck
S
All Blacks   All Blacks
Tier II - Division 4 (South)
61
Raymond Becker
G
Ice Holes   Ice Holes
Tier IV - Division 9 (North)
63
Steven Beckley A
S
Buzzards   Buzzards
Tier III - Division 7 (South)
64
Dan Beingessner
S
Ducks   Ducks
Tier IV - Division 9 (North)
65
Kyle Bek
S
Heartbreak Kids   Heartbreak Kids
Tier II - Division 4 (South)
66
Mike Bek
S
Heartbreak Kids   Heartbreak Kids
Tier II - Division 4 (South)
67
Ed Belanger
Velocity   Velocity
Tier IV - Division 8 (South)
68
Francarlo Belcastro
S
One Man Wolf Pack   One Man Wolf Pack
Tier IV - Division 8 (North)
69
Chad Belenky
F
Ice Pirates   Ice Pirates
Tier II - Division 4 (South)
70
Chad Belenky
S
Mid Ice Crisis   Mid Ice Crisis
Tier IV - Division 9 (South)
73
Jason Bellamy
S
Ron Burgundys   Ron Burgundys
Tier III - Division 7 (North)
75
Remie Belmonte
S
Thundercats   Thundercats
Tier II - Division 3 (South)
78
Aaron Bender
S
Grateful Puckheads   Grateful Puckheads
Tier III - Division 5 (South)
81
Dylan Benell
G
Generals   Generals
Tier IV - Division 8 (North)
82
Dylan Benell
G
Barncats   Barncats
Tier IV - Division 8 (South)
84
Megan Bennett
F
Ice Holes   Ice Holes
Tier IV - Division 9 (North)
85
Felix Benoit
S
Buzzards   Buzzards
Tier III - Division 7 (South)
87
Phil Benson
S
Rhinos   Rhinos
Tier III - Division 5 (North)
88
Dan Benwood
S
Snake Plisskin   Snake Plisskin
Tier III - Division 7 (North)
89
Shane Berekoff
S
Pork-Chop Express   Pork-Chop Express
Tier IV - Division 9 (South)
91
Conrad Bereznicki
S
Beers   Beers
Tier IV - Division 8 (North)
92
Clint Berg
S
C-Hawks   C-Hawks
Tier IV - Division 8 (North)
93
Mike Bergsteinsson
S
  Mustangs
Tier III - Division 5 (North)
96
Marco Bernardo
F
  Sexy Sloths
Tier I - Division 2
97
Scott Berry
S
Velocity   Velocity
Tier IV - Division 8 (South)
98
Peter Bertels
G
Punishers   Punishers
Tier IV - Division 9 (North)
99
Dave Berzins
S
Nuclear Winter   Nuclear Winter
Tier III - Division 6 (South)
100
Chris Besenski
G
Barn Burners   Barn Burners
Tier II - Division 3 (North)
101
Brent Betcher
S
Aces   Aces
Tier II - Division 4 (South)
103
David Bezushko
S
Buzzards   Buzzards
Tier III - Division 7 (South)
104
Al Bhanji
  Team 2
Discover Hockey (Summer)
105
Alsiran Bhanji
D
Arctic Monkeys   Arctic Monkeys
Tier IV - Division 9 (South)
108
Gurjot Bhullar
S
Myoclonic Jerks   Myoclonic Jerks
Tier III - Division 5 (North)
111
Jason Biever
S
Barn Burners   Barn Burners
Tier II - Division 3 (North)
113
Cameron Binder
S
One Man Wolf Pack   One Man Wolf Pack
Tier IV - Division 8 (North)
115
CODE BINT
S
RSL Sublimators   RSL Sublimators
Tier II - Division 3 (North)
116
Morgan Bint
S
Barn Burners   Barn Burners
Tier II - Division 3 (North)
118
Connie Bird
S
Beers   Beers
Tier IV - Division 8 (North)
119
Gordon Bird
S
Atomic Bombers   Atomic Bombers
Tier IV - Division 8 (North)
120
Jennifer Bird
G
Ice Holes   Ice Holes
Tier IV - Division 9 (North)
121
Jennifer  Bird
F
Ice Holes   Ice Holes
Tier IV - Division 9 (North)
122
Jennifer Bird
G
Lumberjacked   Lumberjacked
Tier IV - Division 9 (North)
123
Jennifer Bird
S
Lumberjacked   Lumberjacked
Tier IV - Division 9 (North)
124
Jennifer Bird
G
Arctic Monkeys   Arctic Monkeys
Tier IV - Division 9 (South)
125
Matt Bird
S
Lumberjacked   Lumberjacked
Tier IV - Division 9 (North)
126
Matthew Bird
C
Ice Holes   Ice Holes
Tier IV - Division 9 (North)
127
Zachary Bishoff
S
Wolverines   Wolverines
Tier II - Division 3 (North)
128
Jill Bishop
S
Bad Mother Puckers   Bad Mother Puckers
Tier IV - Division 9 (South)
129
Jay Bjornson
S
Plum Sauce Kittens   Plum Sauce Kittens
Tier III - Division 7 (North)
130
Trevor  Black
S
Hosers VIII   Hosers VIII
Tier III - Division 7 (South)
132
Joe Black
S
Bad Mother Puckers   Bad Mother Puckers
Tier IV - Division 9 (South)
133
Dustin Blaine
S
Chooches   Chooches
Tier II - Division 3 (South)
135
Tom Blakemore
S
  Band of Brothers
Tier III - Division 7 (North)
136
Jay Blakley
S
Wolverines   Wolverines
Tier II - Division 3 (North)
137
Megan Blaney
F
Arctic Monkeys   Arctic Monkeys
Tier IV - Division 9 (South)
138
Adam Blazenko
F
Arctic Monkeys   Arctic Monkeys
Tier IV - Division 9 (South)
139
Adam Blazenko
  Team 2
Discover Hockey (Summer)
140
Len Bleile
S
Jayz   Jayz
Tier IV - Division 8 (South)
141
Dan Blenkin
F
Generals   Generals
Tier IV - Division 8 (North)
142
Lanny Blitt
G
Heartbreak Kids   Heartbreak Kids
Tier II - Division 4 (South)
143
Lanny Blitt
G
  Sexy Sloths
Tier I - Division 2
144
Blaine Block
S
All Blacks   All Blacks
Tier II - Division 4 (South)
146
Jean-Paul  Boardman
S
Generals   Generals
Tier IV - Division 8 (North)
147
Gene Bodnar
S
Snake Plisskin   Snake Plisskin
Tier III - Division 7 (North)
148
Michael Bodnar
S
Wolverines   Wolverines
Tier II - Division 3 (North)
153
Daniel Boiko
S
Calgary Eagles   Calgary Eagles
Tier IV - Division 9 (South)
154
Daniel Boiko
  Team 2
Discover Hockey (Summer)
155
Christian Boissonneault
G
Wolverines   Wolverines
Tier II - Division 3 (North)
156
Christian Boissonneault
S
Imperials   Imperials
Tier II - Division 4 (South)
161
Jeremy Bokesch
S
Pork-Chop Express   Pork-Chop Express
Tier IV - Division 9 (South)
162
Graham Bolibruck
S
  Band of Brothers
Tier III - Division 7 (North)
163
Kelly Bolley
S
Velocity   Velocity
Tier IV - Division 8 (South)
165
Jordan  Bolt
S
Aces   Aces
Tier II - Division 4 (South)
166
Blair Bolton
S
Trigons   Trigons
Tier III - Division 5 (South)
168
Jordan Bona
S
C-Hawks   C-Hawks
Tier IV - Division 8 (North)
170
Joanna  Bonneville
S
Pork-Chop Express   Pork-Chop Express
Tier IV - Division 9 (South)
175
Najib (Jimmy) Borhot
S
Buzzards   Buzzards
Tier III - Division 7 (South)
176
Cody Borody
D
Ice Holes   Ice Holes
Tier IV - Division 9 (North)
178
Aaron Borreson
S
  One Man Wolf Pack HC
Tier III - Division 5 (North)
179
Carter Borreson
S
  One Man Wolf Pack HC
Tier III - Division 5 (North)
182
Brent Bouchard
S
  Mustangs
Tier III - Division 5 (North)
183
Brent Bouchard
Heartbreak Kids   Heartbreak Kids
Tier II - Division 4 (South)
186
J.C. Bourgeois
S
Grateful Puckheads   Grateful Puckheads
Tier III - Division 5 (South)
189
Chris Bower
D
Ice Pirates   Ice Pirates
Tier II - Division 4 (South)
190
Chris Bower
S
Les Habitants   Les Habitants
Tier I - Division 2
191
Kevin Boyd
S
Nuclear Winter   Nuclear Winter
Tier III - Division 6 (South)
193
Kevin Boyd (C)
S
Hounds II   Hounds II
Tier I - Division 2
194
Nathan Bracey
S
Myoclonic Jerks   Myoclonic Jerks
Tier III - Division 5 (North)
195
Chris Bracken
S
Hosers VI   Hosers VI
Tier III - Division 5 (South)
196
Adam Bradley
G
Nuclear Winter   Nuclear Winter
Tier III - Division 6 (South)
197
Adam Bradley
G
Team Carlos   Team Carlos
Tier III - Division 5 (South)
198
Jared Bradley
S
Hosers VIII   Hosers VIII
Tier III - Division 7 (South)
200
Paul Bradley
Ice Hawks   Ice Hawks
Tier I - Division 2
202
Sean Brady
S
Geri-Hat-Tricks   Geri-Hat-Tricks
Tier IV - Division 8 (South)
203
Mike Braganza
S
Myoclonic Jerks   Myoclonic Jerks
Tier III - Division 5 (North)
204
Jessie Brambell
S
Lumberjacked   Lumberjacked
Tier IV - Division 9 (North)
205
Mark  Brandt
F
Barncats   Barncats
Tier IV - Division 8 (South)
207
Harjot Brar
S
Crown Royals HC   Crown Royals HC
Tier III - Division 7 (South)
210
Patrick Breault
S
  Band of Brothers
Tier III - Division 7 (North)
213
Jaibe Bridge
S
Crown Royals HC   Crown Royals HC
Tier III - Division 7 (South)
214
Jaibe Bridge
S
Mighty Donkeys   Mighty Donkeys
Tier IV - Division 8 (South)
215
Yanne Bridges
S
Thundercats   Thundercats
Tier II - Division 3 (South)
216
Mike Bridgewater
S
Hounds II   Hounds II
Tier I - Division 2
218
Austin Brodeur
G
Lightning   Lightning
Tier III - Division 7 (South)
219
Reid Brodylo
S
Geri-Hat-Tricks   Geri-Hat-Tricks
Tier IV - Division 8 (South)
220
Kevin Brooks
Les Habitants   Les Habitants
Tier I - Division 2
221
Jared Brookshaw
G
Wolverines   Wolverines
Tier II - Division 3 (North)
222
Braydin Brosseau
C
Ice Holes   Ice Holes
Tier IV - Division 9 (North)
224
Casey Brown
S
Blues   Blues
Tier III - Division 6 (South)
225
Dan Brown
S
Calgary Eagles   Calgary Eagles
Tier IV - Division 9 (South)
228
Ian Brown
One Man Wolf Pack   One Man Wolf Pack
Tier IV - Division 8 (North)
229
James Brown
S
Barn Burners   Barn Burners
Tier II - Division 3 (North)
230
Jeremy Brown
S
Pork-Chop Express   Pork-Chop Express
Tier IV - Division 9 (South)
232
Nigel Brown
S
  Independents
Tier III - Division 7 (North)
233
Patrick  Brown
S
Offsiders   Offsiders
Tier IV - Division 8 (South)
234
Quincy Brown
S
Velocity   Velocity
Tier IV - Division 8 (South)
236
Taylor Brown
S
Navy Seals   Navy Seals
Tier IV - Division 9 (North)
238
Adam Brown (A)(GM)
S
Lightning   Lightning
Tier III - Division 7 (South)
239
Jeremy Brown (C)
S
Calgary Eagles   Calgary Eagles
Tier IV - Division 9 (South)
240
William Brownell
S
Chooches   Chooches
Tier II - Division 3 (South)
241
Brady Bruce
S
  Dips and Rips
Tier II - Division 3 (North)
246
August Buchberger
S
  DH Lime Green
Discover Hockey (Summer)
250
Tomas  Budinsky
F
Hosers III   Hosers III
Tier II - Division 3 (South)
251
Tomas Budinsky
Dusters   Dusters
Tier I - Division 2
254
Joann Bui
S
  DH Lime Green
Discover Hockey (Summer)
256
Jason Buijs
S
  Band of Brothers
Tier III - Division 7 (North)
257
Tyler  Bull
S
Imperials   Imperials
Tier II - Division 4 (South)
258
Tyler Bull
S
Replacements   Replacements
Tier III - Division 5 (South)
260
Jonas Buller
S
Aces   Aces
Tier II - Division 4 (South)
262
Rambo Bun
S
Rhinos   Rhinos
Tier III - Division 5 (North)
263
Mike Bunka
S
One Man Wolf Pack   One Man Wolf Pack
Tier IV - Division 8 (North)
264
Michael Burak
S
Team Carlos   Team Carlos
Tier III - Division 5 (South)
265
Chad Burgess
S
Les Habitants   Les Habitants
Tier I - Division 2
266
Leslie Burgess
S
Mid Ice Crisis   Mid Ice Crisis
Tier IV - Division 9 (South)
268
Jonathan Burley
S
Ducks   Ducks
Tier IV - Division 9 (North)
269
Andrew Burnham (A)
S
Blues   Blues
Tier III - Division 6 (South)
272
Steve Burrell
S
Atomic Bombers   Atomic Bombers
Tier IV - Division 8 (North)
273
Matt Burton
All Blacks   All Blacks
Tier II - Division 4 (South)
275
audrey Buston
S
  Alaska Icemen
Tier II - Division 3 (South)
277
Adam  Butler
S
Ice Cobras   Ice Cobras
Tier IV - Division 9 (South)
278
Adam Butler
S
Jayz   Jayz
Tier IV - Division 8 (South)
280
Justin Butler
S
Barncats   Barncats
Tier IV - Division 8 (South)
282
Zeashan Butt (C)
S
Ducks   Ducks
Tier IV - Division 9 (North)
283
Darcy Bye
S
Chooches   Chooches
Tier II - Division 3 (South)
284
Darion Byerley
S
Chooches   Chooches
Tier II - Division 3 (South)
285
Courtney Byford
S
Mid Ice Crisis   Mid Ice Crisis
Tier IV - Division 9 (South)
286
Adam Byrne
D
Arctic Monkeys   Arctic Monkeys
Tier IV - Division 9 (South)



View this page in printer friendly format.


Tier I - Division 2
No Games Scheduled

Tier II - Division 3 (North)
No Games Scheduled

Tier II - Division 3 (South)
No Games Scheduled

Tier II - Division 4 (South)
at
10:00 PM  -   ETB

Tier II - Division 5 (North)
No Games Scheduled

Tier II - Division 5 (South)
at
10:15 PM  -   SF3

Tier III - Division 6 (South)
No Games Scheduled

Tier III - Division 7 (North)
at
10:15 PM  -   CRO

Tier III - Division 7 (South)
No Games Scheduled

Tier III - Division 8 (North)
at
9:45 PM  -   WEH

Tier III - Division 8 (South)
at
9:00 PM  -   SSS

Tier IV - Division 9 (North)
No Games Scheduled

Tier IV - Division 9 (South)
No Games Scheduled

Tier IV - Division 10 (North)
No Games Scheduled

Tier IV - Division 10 (South)
at
10:15 PM  -   TRE

Discover Hockey (Fall)
No Games Scheduled



| Rules | Player Waiver | Game Stats Updates | Player Search | Suspensions | Game Feedback | Adrenalin Discount | Ref/Time Keeper Interest | Team Registration | Discover Hockey | Better Hockey | Draft Tournament | Arenas | Contact | Facebook | NCHL Edmonton | NCHL Grande Prairie | NCHL Richmond | Spare Goalies/Players | Officials Forms | Officials Login |

All content contained on this website is copyright © 2019 Sportzone Internet Services and NCHL
Website Design and Development by Sportzone's Sports League Software