Tuesday, November 19, 2019
» Rules

» Player Waiver

» Game Stats Updates

» Player Search

» Suspensions

» Game Feedback

» Adrenalin Discount

» Ref/Time Keeper Interest

» Team Registration

» Discover Hockey

» Better Hockey

» Draft Tournament

» Arenas

» Contact

» Facebook

» NCHL Edmonton

» NCHL Grande Prairie

» NCHL Richmond

» Spare Goalies/Players

» Officials Forms

» Officials Login

 
What is your favourite NCHL facility?
Bowness
Brentwood
Cardel Rec South
Corral
Crowchild Twin
Crowfoot
East Calgary Twin
Flames Community
Jack Setters
Lake Bonavista
Max Bell
Mount Pleasant
Olympic Oval
Rocky Ridge
Rose Kohn
SAIT
Scott Seaman
Springbank
Trico
Vivo
West Hillhurst

 
Untitled Document
Search By Name:
Players By Last Name
A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z

No
Player Name
Pos
Team
1
Tuomas Aaltonen
S
Mid Ice Crisis   Mid Ice Crisis
Tier IV - Division 9 (South)
2
Tuomas Aaltonen
S
Rice Kings II   Rice Kings II
Tier IV - Division 9 (North)
3
Jessica Aarflot
S
Beers   Beers
Tier IV - Division 8 (North)
4
Jessica Aarflot
S
Velocity   Velocity
Tier IV - Division 8 (South)
5
Jessica Aarflot
S
  Velocity 2.0
Tier III - Division 6 (South)
8
Rafi Abboud
S
Brawl Stars   Brawl Stars
Tier III - Division 7 (South)
9
Basim Abdalla
F
Ice Holes   Ice Holes
Tier IV - Division 9 (North)
10
Tyler Abernethy
S
Replacements   Replacements
Tier III - Division 5 (South)
11
Mike Ablaka
S
Timbits of Doom   Timbits of Doom
Tier III - Division 6 (South)
12
James Ablett
S
Grateful Puckheads   Grateful Puckheads
Tier III - Division 5 (South)
13
Youssef Aboutaha
S
Ice Holes   Ice Holes
Tier IV - Division 9 (North)
14
Phillip Abraham
S
Team Carlos   Team Carlos
Tier III - Division 5 (South)
15
Andrew  Ackstein
S
Mighty Donkeys   Mighty Donkeys
Tier IV - Division 8 (South)
16
Andrew Ackstein
S
Bad Mother Puckers   Bad Mother Puckers
Tier IV - Division 9 (South)
17
Paul Acosta
S
Geri-Hat-Tricks   Geri-Hat-Tricks
Tier IV - Division 8 (South)
18
Scott Adair
S
Navy Seals   Navy Seals
Tier IV - Division 9 (North)
19
Ben Adams
S
Chooches   Chooches
Tier II - Division 3 (South)
21
Cal Adams
S
Inglourious Basterds   Inglourious Basterds
Tier IV - Division 9 (South)
24
Chris Adams
S
Blues   Blues
Tier III - Division 6 (South)
26
Danny Adams
G
Blues   Blues
Tier III - Division 6 (South)
27
Gordon Adams
S
Blues   Blues
Tier III - Division 6 (South)
28
Ty Addison
S
Blues   Blues
Tier III - Division 6 (South)
29
Callum Ager
S
  Sexy Sloths
Tier I - Division 2
31
Quinn  Ager
D
  Sexy Sloths
Tier I - Division 2
32
Lindsay Agnew
S
Plum Sauce Kittens   Plum Sauce Kittens
Tier III - Division 7 (North)
33
Chul-Wan Samuel  Ahn
S
Rice Kings   Rice Kings
Tier III - Division 7 (North)
34
DANIEL AHORN
S
RSL Sublimators   RSL Sublimators
Tier II - Division 3 (North)
35
Ian Aitchison (C)
S
Lightning   Lightning
Tier III - Division 7 (South)
36
Andre Albers
S
Geri-Hat-Tricks   Geri-Hat-Tricks
Tier IV - Division 8 (South)
37
Derek  Aldridge
S
Imperials   Imperials
Tier II - Division 4 (South)
39
Dion Alexander
F
Arctic Monkeys   Arctic Monkeys
Tier IV - Division 9 (South)
40
Jeff Alexander
D
Punishers   Punishers
Tier IV - Division 9 (North)
41
Ross Alger
S
Plum Sauce Kittens   Plum Sauce Kittens
Tier III - Division 7 (North)
42
Mehbs Ali
S
  DH Lime Green
Discover Hockey (Summer)
44
Devin Allan
S
Blues   Blues
Tier III - Division 6 (South)
46
Justin Allen
S
Dusters   Dusters
Tier I - Division 2
48
Craig Alloway
S
Hornets HC   Hornets HC
Tier IV - Division 8 (South)
50
Stephen Ambrus
S
Heartbreak Kids   Heartbreak Kids
Tier II - Division 4 (South)
51
Tanner Ames
S
Trigons   Trigons
Tier III - Division 5 (South)
53
Liam Amyotte
S
Calgary Eagles   Calgary Eagles
Tier IV - Division 9 (South)
56
Thomas An
S
Rice Kings II   Rice Kings II
Tier IV - Division 9 (North)
57
Fortune Anchoris
F
Grateful Puckheads   Grateful Puckheads
Tier III - Division 5 (South)
58
Allan Anderson
D
Nuclear Winter   Nuclear Winter
Tier III - Division 6 (South)
59
Bradley Anderson
S
  Alaska Icemen
Tier II - Division 3 (South)
61
Jesse Anderson
G
Hosers III   Hosers III
Tier II - Division 3 (South)
62
Jesse Anderson
G
Hosers VIII   Hosers VIII
Tier III - Division 7 (South)
63
Jesse  Anderson
G
Team Carlos   Team Carlos
Tier III - Division 5 (South)
64
Jesse Anderson
G
  Joses
Tier II - Division 3 (South)
65
John Anderson
S
Timbits of Doom   Timbits of Doom
Tier III - Division 6 (South)
66
John  Anderson
S
Trigons   Trigons
Tier III - Division 5 (South)
67
Kyle Anderson
S
RSL Superheat   RSL Superheat
Tier II - Division 3 (South)
68
Kyle  Anderson
S
RSL Sublimators   RSL Sublimators
Tier II - Division 3 (North)
70
Nick  Anderson
S
Inglourious Basterds   Inglourious Basterds
Tier IV - Division 9 (South)
71
Nicki Anderson
S
All Blacks   All Blacks
Tier II - Division 4 (South)
72
Nicki Anderson
S
Ice Holes   Ice Holes
Tier IV - Division 9 (North)
73
Nicki Anderson
S
  Team 2
Discover Hockey (Summer)
74
Nikki Anderson
  DH Lime Green
Discover Hockey (Summer)
75
Rob Anderson
S
Wolverines   Wolverines
Tier II - Division 3 (North)
76
Thomas Anderson
  Team 2
Discover Hockey (Summer)
77
Tim Anderson
G
Ice Pirates   Ice Pirates
Tier II - Division 4 (South)
78
Susan  Anderson-Olney
S
Rice Kings II   Rice Kings II
Tier IV - Division 9 (North)
79
Michael Andres
G
Pork-Chop Express   Pork-Chop Express
Tier IV - Division 9 (South)
80
Michael Andres
S
Pork-Chop Express   Pork-Chop Express
Tier IV - Division 9 (South)
81
Sarah  Andres
S
Pork-Chop Express   Pork-Chop Express
Tier IV - Division 9 (South)
83
Blair Andrews
S
  Dips and Rips
Tier II - Division 3 (North)
84
Dana Andrews
S
  Dips and Rips
Tier II - Division 3 (North)
85
Jacey Andrews
S
Tangerine Legion   Tangerine Legion
Tier IV - Division 8 (South)
86
Taylor Andrews
S
  Dips and Rips
Tier II - Division 3 (North)
87
BRENT ANDRYO
S
RSL Superheat   RSL Superheat
Tier II - Division 3 (South)
89
Javier Angulo
S
Beers   Beers
Tier IV - Division 8 (North)
90
Bryan Ansell
S
Chooches   Chooches
Tier II - Division 3 (South)
92
Andrew Antenucci
S
Rice Kings   Rice Kings
Tier III - Division 7 (North)
93
Andrew Antenucci
G
Rice Kings   Rice Kings
Tier III - Division 7 (North)
94
Andrew Antenucci
S
Pork-Chop Express   Pork-Chop Express
Tier IV - Division 9 (South)
95
Andrew Antenucci
Rice Kings II   Rice Kings II
Tier IV - Division 9 (North)
97
Kyle Appelhof
S
Hounds II   Hounds II
Tier I - Division 2
100
Dmitry Arain
  Team 2
Discover Hockey (Summer)
101
James Archer
S
Geri-Hat-Tricks   Geri-Hat-Tricks
Tier IV - Division 8 (South)
103
Rick Archibald
S
Rice Kings II   Rice Kings II
Tier IV - Division 9 (North)
104
Ryan Armstrong
G
  One Man Wolf Pack HC
Tier III - Division 5 (North)
106
Justin Arnold
G
All Blacks   All Blacks
Tier II - Division 4 (South)
107
Justin Arnold
S
All Blacks   All Blacks
Tier II - Division 4 (South)
108
Rob Arntfield
S
Hosers VI   Hosers VI
Tier III - Division 5 (South)
109
Rob Arntfield
Les Habitants   Les Habitants
Tier I - Division 2
110
Rob Arntfield
S
Barn Burners   Barn Burners
Tier II - Division 3 (North)
111
Rob Arntfield
All Blacks   All Blacks
Tier II - Division 4 (South)
112
Rob Arntfield
S
  Joses
Tier II - Division 3 (South)
113
Joseph Arsenault
F
Ice Pirates   Ice Pirates
Tier II - Division 4 (South)
115
Keith Arsenault
G
Hosers   Hosers
Tier II - Division 4 (South)
116
Matthew Arsenault
S
Crown Royals HC   Crown Royals HC
Tier III - Division 7 (South)
117
Dmitry Aruin
S
Calgary Eagles   Calgary Eagles
Tier IV - Division 9 (South)
120
Taylor Assaly
D
Grateful Puckheads   Grateful Puckheads
Tier III - Division 5 (South)
121
Curtis Assen
S
  Velocity 2.0
Tier III - Division 6 (South)
123
Todd Atisme
S
Thundercats   Thundercats
Tier II - Division 3 (South)
125
Todd Atisme
S
  Velocity 2.0
Tier III - Division 6 (South)
127
Ben Atkin
S
Black Mambas   Black Mambas
Tier III - Division 5 (South)
128
Matthew Atkinson
F
Ice Holes   Ice Holes
Tier IV - Division 9 (North)
129
PJ Aucoin
S
Offsiders   Offsiders
Tier IV - Division 8 (South)
132
Jory Auld
S
Snake Plisskin   Snake Plisskin
Tier III - Division 7 (North)
133
Blaine Austin
S
Mad Flails   Mad Flails
Tier IV - Division 9 (South)
134
Blaine Austin
S
Ice Holes   Ice Holes
Tier IV - Division 9 (North)
135
Blaine Austin
S
Ice Holes   Ice Holes
Tier IV - Division 9 (North)
137
Gord  Austin
S
Ice Cobras   Ice Cobras
Tier IV - Division 9 (South)
138
Aaron Au-Yeung
S
Tangerine Legion   Tangerine Legion
Tier IV - Division 8 (South)
139
Aaron Au-Yeung
S
Puck Buddies   Puck Buddies
Tier III - Division 5 (North)
140
James Avery
G
Heartbreak Kids   Heartbreak Kids
Tier II - Division 4 (South)
141
Thiago Avila
S
Arctic Monkeys   Arctic Monkeys
Tier IV - Division 9 (South)
142
Thiago Avila
  Team 2
Discover Hockey (Summer)
143
Brett Awe
S
Tangerine Legion   Tangerine Legion
Tier IV - Division 8 (South)
145
Colin Ayles
S
Heartbreak Kids   Heartbreak Kids
Tier II - Division 4 (South)
146
Garth Ayres
S
Aces   Aces
Tier II - Division 4 (South)



View this page in printer friendly format.


Tier I - Division 2
No Games Scheduled

Tier II - Division 3 (North)
No Games Scheduled

Tier II - Division 3 (South)
No Games Scheduled

Tier II - Division 4 (South)
No Games Scheduled

Tier II - Division 5 (North)
at
10:30 PM  -   BOW

Tier II - Division 5 (South)
No Games Scheduled

Tier III - Division 6 (South)
at
10:15 PM  -   SET-A

Tier III - Division 7 (North)
No Games Scheduled

Tier III - Division 7 (South)
at
10:30 PM  -   SSS

Tier III - Division 8 (North)
No Games Scheduled

Tier III - Division 8 (South)
No Games Scheduled

Tier IV - Division 9 (North)
No Games Scheduled

Tier IV - Division 9 (South)
at
10:30 PM  -   SF2

Tier IV - Division 10 (North)
at
10:15 PM  -   WEH

Tier IV - Division 10 (South)
No Games Scheduled

Discover Hockey (Fall)
No Games Scheduled



| Rules | Player Waiver | Game Stats Updates | Player Search | Suspensions | Game Feedback | Adrenalin Discount | Ref/Time Keeper Interest | Team Registration | Discover Hockey | Better Hockey | Draft Tournament | Arenas | Contact | Facebook | NCHL Edmonton | NCHL Grande Prairie | NCHL Richmond | Spare Goalies/Players | Officials Forms | Officials Login |

All content contained on this website is copyright © 2019 Sportzone Internet Services and NCHL
Website Design and Development by Sportzone's Sports League Software